Na zakończenie prac budowlanych w tym miejscu z niecierpliwością czekają mieszkańcy górnej Żelechowej i Warszewa oraz okoliczni działkowcy. Wcześniej przez lata narzekali na nierówną nawierzchnię ul. Hożej i brak chodnika.

Wykonawcą przebudowy jest firma Strabag. Obecnie trwają roboty rozbiórkowe oraz prace przy podziemnych instalacjach.

- Na zamkniętym fragmencie ul. Hożej na ukończeniu są roboty związane z siecią wodociągową, sanitarną i deszczową. Wykonywane są także mury oporowe. Na odcinku od ul. Żabiej do ul. Bogumińskiej trwają roboty rozbiórkowe. Zgodnie z zatwierdzoną czasową organizacją ruchu na odcinku od szkoły do ul. Żabiej roboty rozbiórkowe będą prowadzone w okresie wakacyjnym. Z kolei na ul. Piaskowej wykonywana jest podbudowa – informuje Piotr Zieliński z Urzędu Miasta.

Finalizacja prac planowana jest na połowę 2020 r. Wtedy do użytku ma zostać oddana poszerzona ul. Hoża z obustronnymi chodnikami, jednostronną, dwukierunkową ścieżką rowerową i miejscami postojowymi. Rozbudowa obejmuje również odcinek ul. Piaskowej (łączący ul. Hożą z ul. Ostrowska), na której poszerzona zostanie jezdnia gruntowa do szerokości 5 metrów.

Koszt przebudowy ul. Hożej to 18,8 mln zł.