Prace przy przebudowie ul. Bolesława Śmiałego wchodzą w nowy etap. Od środy oficjalnie dopuszczony do ruchu został odcinek od ul. Krzywoustego do nowego ronda (przejazd dla ulic Żółkiewskiego i Chodkiewicza). Zamknięty jest natomiast dalszy fragment, aż do skrzyżowania z ul. Jagiellońską.

 

Do tej pory ruch na Bolesława Śmiałego wstrzymany był do skrzyżowania z ul. Ściegiennego. Teraz prace budowlane przesuną się w kierunku ul. Jagiellońskiej. Teoretycznie cała ulica powinna być gotowa już od dwóch miesięcy (od końca kwietnia). Opóźnienie stale jednak rośnie.

– Wykonawca – firma Ben-Bruk złożył wniosek terminowy związany z przesunięciem zakończenia robót o kolejne ponad dwa miesiące. Trwa analiza dokumentacji i argumentów przedstawionych przez firmę – informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM.

Ulica Bolesława Śmiałego zyskuje nową nawierzchnię, powstają chodniki z ciętych szarych płyt granitowych. Na całej jej długości prowadzona zostanie „strefa ruchu 30” i wyniesione, „sugerowane” przejścia dla pieszych. Parkowanie z ukośnego zmieni się na równoległe (na obustronnych pasach postojowych). Oznacza to znaczącą redukcję miejsc postojowych.

Gotowe jest nowe rondo, które powstało na skrzyżowaniu z ulicami Żółkiewskiego i Chodkiewicza.

W ramach inwestycji w okolicy pojawi się nowa zieleń. Zagospodarowany zostanie plac przy skrzyżowaniu z ul. Żółkiewskiego. Posadzone będą tam drzewa i krzewy, staną ławki. Dodatkowo, wokół nowego ronda zaplanowano „zielone” wysepki częściowo obsadzone krzewami.

Wykonawca otrzyma za to zadanie 7,8 mln zł.