Gry komputerowe, spektakle teatralne, książki, seriale telewizyjne – kultura jest niezwykle bogata, każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Każdy kulturę odbiera też inaczej. Ten konkurs to szansa, by podzielić się swoimi doświadczeniami i odczuciami związanymi z kulturą.


Kultura to dla mnie...

...coś ważnego, zupełnie nieistotna rzecz w życiu czy może podstawa funkcjonowania wśród grupy rówieśników? Każdy ma inne doświadczenia, Dom Kultury „Krzemień” zachęca do tego, by się nimi podzielić. Atrakcyjne nagrody rzeczowe czekają! Kultura wywołuje emocje, teraz jest okazja, by się nimi podzielić. Nauczanie online potrafi być nużące, dlatego nie ma co zwlekać i czas obudzić w sobie pokłady kreatywności!

Jak wziąć udział w konkursie?

Konkurs skierowany jest do uczniów szkól podstawowych i ponadpodstawowych, a jego zasady są proste. Wystarczy przygotować krótki film (od 2 do 5 minut), w którym w ciekawy sposób opowie się o swoim podejściu i doświadczaniu kultury. Do gotowego materiału należy dołączyć dostępny na stronie www.krzemien.art formularz zgłoszeniowy i wszystko przesłać do 14 grudnia 2020 roku na adres email: program@krzemien.art.

Może ostatnio jakaś książka wywarła szczególne wrażenie? Najnowszy odcinek serialu okazał się perełką całego sezonu? O tych wszystkich spostrzeżeniach ma właśnie być filmik. Może to być sonda uliczna, recenzja, relacja – twórców ogranicza jedynie ich wyobraźnia.

Liczy się kreatywność

Choć bez wątpienia dzieci i młodzież z nowymi technologiami radzą sobie na porządku dziennym, na stronie Domu Kultury Krzemień można znaleźć filmiki instruktażowe, które wyjaśnią, jak stworzyć dobrej jakości materiał wideo.

Podczas uroczystej gali w Domu Kultury „Krzemień” 18 grudnia 2020 roku zostaną ogłoszeni laureaci konkursu. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe o wartości od 750 do 2 tys. zł.