Projekt, który cieszy się wśród mieszkańców dużym zainteresowaniem, w tym tygodniu zawędruje do centrum Szczecina. Klasyki kinowe, gwiazdorskie obsady, nagradzane produkcje – czwartkowe „Kino na Leżakach” nie pozwala się nudzić.

 

Od początku wakacji czwartkowe wieczory to okazja, by wspólnie z rodziną czy znajomymi obejrzeć filmy plenerze.

– Pierwszy seans odbywał się nad Jeziorkiem Słonecznym, oczywiście mieszkańcy Gumieniec jak zwykle nie zawiedli i tłumnie uczestniczyli w wydarzeniu. Dużym zainteresowaniem cieszył się seans na Deptaku Bogusława, gdzie zostaliśmy ciepło przyjęci przez mieszkańców – komentuje Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, organizatora „Kina na Leżakach”. – W tym tygodniu będziemy w centrum miasta. Czekamy z niecierpliwością, jak w tym miejscu zostaniemy odebrani. Mamy nadzieję, że te seanse w miejscach, które przechodzą rewitalizację, są dobrym znakiem na przyszłość.

Tym razem „Kino na Leżakach” zagości przy ul. Jagiellońskiej 34b. Na wielkim ekranie będzie można obejrzeć film Stevena Spielberga „Złap mnie, jeśli potrafisz”. Nominowana do dwóch Oscarów oparta na faktach historia młodego fałszerza, który w latach 60., podając się za pilotów, lekarzy i profesorów, wyłudza z banków miliony dolarów, to popis aktorski czołowych aktorów. Tom Hanks, Leonardo Dicaprio, Christopher Walken, Amy Adams – z taką obsadą ten film nie mógł się nie udać.

Najbliższy seans „Kina na Leżakach” już w ten czwartek, 22 lipca, o godz. 21.30. Wstęp jest bezpłatny, a w razie deszczu organizatorzy zapewniają uczestnikom przeciwdeszczowe peleryny.