Fani tenisa już odliczają godziny do tego wydarzenia. Pekao Szczecin Open startuje 11 września i wtedy zaczną się duże emocje sportowe. To jednak nie wszystko... Jak co roku na korty przy Wojska Polskiego warto w tym czasie przyjść także z innego powodu...

Każdego wieczoru - począwszy od poniedziałku - w namiocie przy wejściu na teren turnieju zaprezentuje się zespół lub wykonawca muzyczny. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Hania Rani & Dobrawa Czocher (11 września) rozpoczną ten festiwal i będzie to dość niezwykłe spotkanie z muzyką Grzegorza Ciechowskiego. Projekt, w którym słyszymy klasyki Republiki rozpisane na wiolonczelę i klawisze szczecinianie mogli zobaczyć w lutym 2015 roku w klubie 13 Muz. Teraz będzie okazja przypomnieć sobie tamte wrażenia.

BAiKA, czyli duet Piotra Banacha (znanego z Hey i Indios Bravos) oraz Katarzyny Sondej zaprezentuje się we wtorek, 12 września. Usłuszymy m.in. takie utwory jak „O lalalniu” czy ”Nowa królowa”. Muzycy zapowiadają jednak niespodzianki, bo wieczór ten nazwali sami „2+4, czyli BAiKA i Goście”. Można się zatem spodziewać dobrze znanych kompozycji w wersjach zmienionych.

 

 

13 września zobaczymy Rezerwat. Ta grupa założona w 1982 roku wydała rok temu album „Dotykaj” i obecnie promuje go na żywo, ale oprócz nagrań najnowszych zespół, dowodzony przez Andrzeja Adamiaka, oczywiście wykona swoje hity sprzed lat – m.in. ten największy „Zaopiekuj się mną”.   

 

 

Anna Szarmach (14 września) zaśpiewa piosenki ze swej ostatniej płyty „Shades Of Love” oraz starsze utwory. Możemy się zatem spodziewać ballad i jazzu w dobrym wydaniu.

Po jednym dniu przerwy (w piątek zaplanowano turniejowy bankiet dla zaproszonych gości) w finale festiwalu zapowiedziano długi wieczór rockowo-bluesowy. 16 września zaprezentuje się szczecińska grupa Antiplan oraz dwaj Amerykanie: Niki Buzz i Lamar Chase Project.

Pierwszy z nich to gitarzysta, który współpracował między innymi z Tiną Turner, Patti Smith, grał w zespołach Vendetta i M-80, a w roku 2007 został wprowadzony do „Blues Hall of Fame”. Jego partner w tym projekcie, Lamar Chase, jest gitarzystą, wokalistą, kompozytorem i aranżerem. Grał między innymi z Johnem Lee Hookerem, JJ Malone i Carlosem Santaną.  

Wszystkie koncerty zaczynają się około godziny 21.00.