W największych miastach w Polsce w ramach akcji „Zaszczep się w majówkę” powstały mobilne punkty szczepień – w Szczecinie kontenery stanęły na parkingu przed przychodnią przy ul. Piotra Skargi. W ciągu trzech majowych dni ma tu zostać zaszczepionych około 2,5 tys. mieszkańców. Szczepienia wykonywane będą jednodawkowym preparatem firmy Johnson & Johnson. Jak mówił wojewoda Zbigniew Bogucki, to umożliwienie Polakom zaszczepienia się w bardziej dostępnych miejscach niż szpitale i przychodnie.


Ma być „szybko i sprawnie”. Mobilny punkt szczepień zaprasza przez całą majówkę

1 i 2 maja w mobilnym punkcie szczepień, który powstał przed 109. Szpitalem Wojskowym przy ul. Piotra Skargi w Szczecinie, będą mogły zaszczepić się osoby powyżej 36. roku życia, a 3 maja – osoby w wieku 34 lat i więcej. W majówkę będą mogły zaszczepić się również osoby 30+, ale tylko te, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

Jak zaznaczał podczas piątkowej konferencji prasowej wojewoda zachodniopomorski, mobilny punkt umożliwia przyjęcie preparatu bez konieczności umawiania się i stania w kolejkach.

– Każda okazja do szczepień jest dobra – przekonywał wojewoda Zbigniew Bogucki. – Mobilny punkt będzie działał od godziny 9:00 do 19:00 w każdy z majówkowych dni. Kadrę medyczną zapewni 109. Szpital Wojskowy. Pracownicy, personel medyczny i żołnierze będą prowadzić również akcję informacyjną i zachęcać do szczepień.

Podczas spotkania padła deklaracja, że szczepienia będą przebiegać „szybko i sprawnie”. Na mieszkańców ma czekać 2500 szczepionek.

Po majówce startuje punkt szczepień powszechnych przy ul. Sowińskiego

Od 5 maja czynny będzie również punkt szczepień przy ul. Sowińskiego 7 w Szczecinie. Jego uruchomienie magistrat zapowiedział już dwa tygodnie temu, ale dopiero teraz dostał zgodę Narodowego Funduszu Zdrowia oraz wojewody zachodniopomorskiego.

– Cieszymy się, że wreszcie będziemy mogli szczepić naszych mieszkańców. Stworzyliśmy tu naprawdę dobre i bezpieczne warunki. Jesteśmy gotowi na przygotowanie kolejnych takich punktów – mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Punkt przy ul. Sowińskiego mieści się w sali gimnastycznej Uniwersytetu Szczecińskiego. Będzie działać 7 dni w tygodniu, od godz. 8.00 do 20.00. Za przeprowadzenie szczepień w tym miejscu będą odpowiadać specjaliści ze Szczecińskiego Centrum Zdrowia.