Przy ul. Arkońskiej, w sąsiedztwie nowego fragmentu trasy średnicowej, powstaje parking na 398 miejsc. Przebudowywana jest też infrastruktura drogowa na pobliskiej ul. Bułgarskiej.

 

Na ul. Bułgarskiej przebudowane zostaną jezdnia i chodniki, a także skrzyżowanie z ul. Arkońską. Budowlańcy zajmą się również przebudową: sieci oświetlenia ulicznego, sieci wodociągowej z przyłączami, kanalizacji ogólnospławnej, sieci teletechnicznej i energetycznej.

Parking zaprojektowano na 398 miejsc postojowych wraz z drogami wewnętrznymi o długości 0,75 km. Powstaje w miejscu ogródków działkowych. Dopełnieniem tej części inwestycji będzie budowa kanalizacji deszczowej i zbiorników retencyjnych. Co obecnie dzieje się na placu budowy?

Wkrótce prace brukarskie

„Zakończono odhumusowanie, wykonano koryto oraz rozpoczęto budowę nasypu na placu parkingu. Wykonano korytowanie oraz stabilizację pod jezdnią ul. Bułgarskiej. Zrealizowane zostały prace przy budowie sieci kanalizacji deszczowej na placu parkingu oraz ul. Bułgarskiej wraz z budową zbiorników retencyjnych” – czytamy w komunikacie magistratu.

Po zakończeniu prac ziemnych na placu parkingu rozpocznie się wykonywanie konstrukcji nawierzchni oraz prace brukarskie. Te ostatnie rozpoczną się wkrótce również na ul. Bułgarskiej.

Nowa infrastruktura będzie kosztować 9 mln zł

Budowa parkingu to zadanie towarzyszące projektowi Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Na wiadukcie nad ul. Arkońską planowany jest bowiem przystanek Szczecin Niemierzyn. Parking ma ułatwić przesiadkę na pociąg. Korzystać z niego będą również pacjenci pobliskiego szpitala.

Wykonawcą jest konsorcjum firm Rover Infraestructuras S.A i Roverpol Sp. z o.o., które jest również generalnym wykonawcą powstającego „po sąsiedzku” węzła Łękno. Koszt inwestycji to ponad 9 mln zł brutto. Nadzór nad nią sprawuje Wydział Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Szczecin.

Zapowiadano, że prace zajmą 7 miesięcy, a to oznacza, że powinny zakończyć się w listopadzie 2021 r.

AUTOR ZDJĘCIA: UM SZCZECIN

AUTOR ZDJĘCIA: UM SZCZECIN

AUTOR ZDJĘCIA: UM SZCZECIN

AUTOR ZDJĘCIA: UM SZCZECIN