System BikeS powiększył się o trzy nowe strefy postoju w Szczecinie. Użytkownicy mogą zostawiać rowery przy szpitalu na Pomorzanach, na skrzyżowaniu ul. Unii Lubelskiej z al. Wojska Polskiego oraz przy szpitalu na Unii Lubelskiej.

 

Rowery miejskie wróciły na ulice Szczecina w marcu. Teoretycznie można je zostawić w dowolnym miejscu (niepotrzebne są stacje dokujące), ale najbardziej opłaca się zrobić to w wyznaczonych strefach postoju. Wówczas użytkownik nie musi ponosić dodatkowych opłat. Poza strefą zapłaci za to 10 zł, a poza obszarem funkcjonowania systemu BikeS – aż 200 zł.

Obecnie w Szczecinie jest 101 stref postoju – 73 na Lewobrzeżu i 28 na Prawobrzeżu. W najbliższym czasie dojdą jeszcze dwie – przy Lastadii (nabrzeże Celne) oraz pod wiaduktami na Starym Mieście (Trasa Zamkowa).

Przypomnijmy, że od 1 lipca włączone zostaną także cztery strefy postoju w gminie Dobra. Jest też kilka, które zostaną uruchomione jak tylko zakończą się trwające prace drogowe czy budowlane. Tym samym nowe stacje pojawią się przy placu Rodła, placu Zgody, rondzie Sybiraków, Fabryce Wody i ul. Kutrzeby.

AUTOR ZDJĘCIA: NiOL

AUTOR ZDJĘCIA: NiOL

AUTOR ZDJĘCIA: NiOL