Przez cały wrzesień w Kinie Zamek w Szczecinie trwa Święto polskich filmów. W repertuarze wiele ciekawych produkcji, m.in.: filmy docenione na festiwalu w Gdyni, wyróżnione Nagrodą Publiczności na festiwalu „Młodzi i Film”, nagrodzone na tegorocznym Krakowskim Festiwalu Filmowym czy zwycięzcy Konkursu Polskiego 61. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

 

We wrześniu w Kinie Zamek na widzów czeka 6 polskich filmów i każdy z nich prezentowany jest premierowo w naszym mieście. Szczecinianie mogą obejrzeć m.in. obraz współczesnej młodzieży, przyjrzeć się wspomnieniom Polańskiego i Horowitza, zanurzyć się w historii niesamowitej akuszerki, poszukując odpowiedzi na pytanie o źródło siły osoby walczącej o godność człowieka w skrajnie nieludzkich okolicznościach czy odkryć tajemnice zniknięć dzieci w RPA.

A już w czwartek, 16 września, zaplanowano pokaz m.in. komedii pomyłek o dwóch zaprzyjaźnionych małżeństwach „Biały Potok” z Marcinem Dorocińskim w roli głównej. Michał i Ewa prowadzą stateczne życie podporządkowane pracy i drugiej ciąży. Mieszkający po sąsiedzku Kasia i Bartek borykają się z poważnymi problemami finansowymi. Niespodziewanie dla wszystkich podczas kłótni Kasia wyjawia mężowi, że łączy ją coś więcej z Michałem… Przyjaźń i miłość w jednej chwili stają pod znakiem zapytania. Zależności uczuciowe i finansowe oraz niewinne z pozoru kłamstwa nakręcają spiralę nieporozumień. Emocje sięgają zenitu. Na dodatek w małżeński spór angażują się windykatorzy, policja oraz wścibski sąsiad. Chaos narasta, mnożąc zabawne sytuacje aż do finałowej tragedii, która okaże się szansą dla obydwu małżeństw – ratunkiem dla ich relacji.

Dla czytelników portalu wSzczecinie.pl mamy konkurs, w którym można wygrać podwójne zaproszenie na pokaz filmu „Biały Potok”, który odbędzie się 16 września o godz. 19:30. Wystarczy tylko napisać, dlaczego bilety powinny trafić właśnie do Was. Wygra najciekawsza, zdaniem redakcji, odpowiedź. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres konkurs@wszczecinie.pl. Na odpowiedzi czekamy dzisiaj, tj. 15 września, do godz. 14:00. Ze zwycięzcą skontaktujemy się drogą mailową i poinformujemy, jak odebrać wygraną.

Harmonogram pokazów:

REPUBLIKA DZIECI

15 września (środa), godzina 19:30

BIAŁY POTOK

16 września (czwartek), godzina 19:30

18 września (sobota), godzina 19:30

23 września (czwartek), godzina 17:00

OSTATNI KOMERS

15 września (środa), godzina 17:00

17 września (piątek), godzina 19:30

21 września (wtorek), godzina 19:30

POLAŃSKI, HOROWITZ. HOMETOWN

16 września (czwartek), godzina 17:00

19 września (niedziela), godzina 19:30

POŁOŻNA

17 września (piątek), godzina 17:30

SPACER Z ANIOŁAMI – szczecińska premiera

23 września (czwartek), godzina 19:30

Bilety na seanse w cenie 14 zł i 12 zł (ulgowy) dostępne są na stronie bilety.zamek.szczecin.pl oraz w kasach Zamku (wejście A, I p. i w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej – wejście I z Dziedzińca Menniczego).

Portal wSzczecinie.pl jest patronem medialnym wydarzenia.