Targi turystyczne, jarmark, festiwal food trucków, strefa browarów rzemieślniczych, wesołe miasteczka – a to tylko część atrakcji, które w ten weekend czekają na mieszkańców nad Odrą. Wszystko w ramach corocznego Pikniku nad Odrą, który w tym roku po raz pierwszy odbywa się w nowym miejscu – nie u podnóża Wałów Chrobrego, ale na Łasztowni. Wstęp jest bezpłatny.

 

Piknik nad Odrą to jedna z najbardziej rozpoznawalnych plenerowych imprez w naszym mieście. Każdego roku przyciąga tysiące mieszkańców i turystów. Tegoroczna edycja odbywa się w ten weekend, 19 i 20 czerwca, na Łasztowni.

Co czeka na odwiedzających?

Targi MARKET TOUR, będące najważniejszym elementem imprezy, w tym roku obchodzą swoje 30-lecie. Regionem partnerskim tegorocznych targów jest województwo śląskie. Jak co roku, element regionalny będzie zawarty również w Wielkim Gotowaniu. W potężnym garze przyrządzonych zostanie około 10 000 porcji żurku śląskiego. W rozdaniu pierwszych porcji uczestniczyć będą włodarze miasta i województwa, zaproszeni goście oraz organizatorzy imprezy. Bezpłatna degustacja rozpocznie się w sobotę o godz. 14:00.

Na wszystkich odwiedzających Łasztownię w ten weekend czeka kilka stref tematycznych. W Zatoce Podróży znajdą się zagraniczni, krajowi, regionalni i lokalni przedsiębiorcy, organizacje i reprezentanci jednostek samorządowych, którzy odkryją przed mieszkańcami nowe miejsce i podsuną pomysły na wakacje.

Jarmark Rozmaitości to najbardziej kolorowa strefa Pikniku nad Odrą. Swoje stoiska będą tu mieć twórcy biżuterii, rękodzieła, mody oraz gier i zabawek dla dzieci. To też strefa gastronomiczna z szerokim wyborem słodkości i słonych przekąsek.

Nie wolno zapomnieć o Alei Produktów Tradycyjnych, gdzie dostaniemy regionalne przysmaki wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych. Do wyboru będą miody, przetwory, wina, sery, wędliny i pieczywo. Znajdzie się też Strefa Browarów Rzemieślniczych. A ci, których złapie większy głód, niech wybiorą się na Festiwal Smaków Food Trucków, gdzie serwowane będą specjały z różnych stron świata.

Nie zabraknie wesołego miasteczka, pełnego karuzel, dmuchańców i innych atrakcji.

Również serdecznie zapraszamy na Studio na Wyspie, podczas którego portal wSzczecinie.pl prowadzi relacje na żywo z piknikowych alejek i najciekawszych wydarzeń oraz wywiady z wystawcami. To wszystko można obejrzeć w Internecie na Facebooku wSzczecinie.pl oraz na miejscu na specjalnie przygotowanym telebimie.

Wstęp na Piknik nad Odrą jest wolny.