Nowe trybuny, schody i projektownia są już gotowe. W amfiteatrze w Żydowcach trwa właśnie montaż wielkiego ekranu. Zmodernizowany obiekt ma być gotowy jeszcze w tym roku.

Nowa konstrukcja zastąpiła ekran betonowy, który jak tłumaczy Andrzej Kus, rzecznik prasowy miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska, nie nadawał się już do remontu i był częstą ofiarą wandali. Pod ekranem znajduje się podscenium. W pomieszczeniach, które będą teraz zamykane, trwają prace wykończeniowe. Gotowe są również nowe trybuny, pośrodku których stoi projektownia (będą z niej puszczane filmy). Dostaniemy się tam po nowych, skończonych schodach.

Prace trwają także przy zagospodarowaniu terenu. Niwelowane i kształtowane są skarpy, montowane jest również zewnętrzne oświetlenie, gdyż do amfiteatru doprowadzona została instalacja elektryczna. Przy obiekcie wybudowane zostały miejsca parkingowe. Na sam koniec pojawią się nowe nasadzenia.

Zakończenie prac w Żydowcach zaplanowane jest na listopad tego roku. Koszt zadania to blisko 2,5 miliona złotych. Prace budowlane prowadzi firma Dorbud.

Amfiteatr w Żydowcach powstał w latach 70. XX wieku z inicjatywy Szczecińskiego Zakładu Włókien Sztucznych „Wiskord”. Od ponad dwudziestu lat ulegał stopniowej degradacji. Teraz jest szansa, że wróci tam życie.

AUTOR ZDJĘCIA: materiały prasowe

AUTOR ZDJĘCIA: materiały prasowe