Do tragicznego pożaru przy ul. Mechanicznej na Prawobrzeżu doszło we wtorek wieczorem. Poszkodowanych zostało siedem osób. Najciężej poparzona była 70-letnia babcia, która dzisiaj zmarła w szpitalu. Rodzina została bez środków do życia – nie ma ani pieniędzy, ani ubrań. Z pomocą ruszyli internauci, sąsiedzi, a także Rady Osiedla z Prawobrzeża.

Wielka tragedia na Prawobrzeżu. "Ogień odciął drogę wyjścia"

Sąsiedzi rodziny mieszkającej przy ul. Mechanicznej 35 relacjonując tragedię, która wydarzyła się we wtorek, nie mogą powstrzymać emocji:

- Podawali sobie dzieci przez okno, był straszny krzyk, bo ogień odciął drogę ucieczki – mówi jedna z mieszkanek osiedla Żydowce – Klucz.

Czwórkę dzieci udało się ewakuować, lekkie obrażenia poniosło małżeństwo, w najgorszym stanie była 70-letnia kobieta, która doznała ciężkich oparzeń dróg oddechowych i dzisiaj zmarła w szpitalu. Rodzina została bez środków do życia, a dom znajdował się w tak złym stanie, że radni osiedlowi zdecydowali się usunąć zdjęcia z profilu facebookowego osiedla. Był to tak dramatyczny widok.

"My na Prawobrzeżu możemy na siebie liczyć". Wielka mobilizacja internautów. Pilnie potrzeba butów i ubrań

Pierwszą zbiórkę na portalu pomagam.pl zorganizował sąsiad poszkodowanej rodziny Zbigniew Jarzembek. - W pożarze stracili dobytek życia i dach nad głową. Pomimo że to zdrowie jest w życiu najważniejsze, to w takiej sytuacji potrzebne są także pieniądze. Każda złotówka ma znaczenie. Jest to wspaniała rodzina, wychowująca pięcioro dzieci – napisał mężczyzna.

Do zbiórki przyłączyli się także osiedlowcy z Prawobrzeża: - Warto, abyśmy pokazali, że jako mieszkańcy Prawobrzeża możemy na siebie liczyć. Najprostsza forma pomocy to internetowa zbiórka pieniędzy. Wystarczy jedno kliknięcie i pomoc idzie bezpośrednio do poszkodowanych. My jako radni z Majowego zachęcamy do pomocy – mówi radny Marcin Biskupski.

Przez Internet udało się zebrać już 16 tysięcy złotych. Na bieżąco potrzeba jednak ubrań, butów i środków czystości. Wielodzietna rodzina – dosłownie – straciła dorobek całego życia.

- Dla wszystkich zainteresowanych udzieleniem pomocy: mam podane rozmiary dla wszystkich poszkodowanych. Zacznę od najmłodszych dzieci: Gabrysia 2 lata - 80-92 cm, Aurelia 7 lat - 130-134 cm, but rozm. 31, Laura 9 lat - 154, but rozm. 32, Klaudia 17 lat - 164, but rozm. 37, Radek 18 lat - 178, rozm. 43-44, dorośli - Ania 164 (L), rozm. buta 39, Darek 164 (S-M) rozm. buta 41 - czytamy na profilu Rady Osiedla Żydowce – Klucz.

Rzeczy można przynosić do budynku Szkoły Podstawowej numer 24 przy ul. Rymarskiej 22 oraz do siedziby Rady Osiedla przy ul. Rymarskiej 46.

Link do zbiórki:

https://pomagam.pl/ymr6obvz?fbclid=IwAR3qc5anroQ-bGy3Lxb6dE1HIkcEPuxLFd2pR8J6SNCfwRHbqwCSsKjkUWg