Szczecińska policja poszukuje świadków wypadku, do którego doszło w minioną niedzielę na drodze A6 w pobliżu Węzła Kijewo.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie w ramach prowadzonego śledztwa poszukują osób, które były bezpośrednimi świadkami zdarzenia oraz posiadają nagrania momentu, w którym doszło do katastrofy.

Osoby te proszone są o kontakt z policjantami prowadzącymi sprawę: osobisty w Komisariacie Policji Niebuszewo (Wydział Dochodzeniowo – Śledczy KMP w Szczecinie) przy ul. Jana Pawła II 37, pokój nr 213 albo telefoniczny pod nr tel.: 91 82 13 591 / 571.

Śledztwo w sprawie katastrofy w ruchu lądowym prowadzone jest pod nadzorem Prokuratory Rejonowej Szczecin Prawobrzeże. Kierowca ciężarówki został już przesłuchany i najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Do wypadku doszło w minioną niedzielę na autostradzie A6 pod Szczecinem. Samochód ciężarowy najechał na auta osobowe, które błyskawicznie stanęły w płomieniach. Śmierć na miejscu poniosło sześć osób, w tym troje dzieci.