Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie jest jedną z organizacji pozarządowych, która zdobyła grant w ramach tegorocznej edycji projektu „Bosman dla regionu”. Za otrzymane środki planowano zorganizować wielki „Dzień psa”, jednak ze względu na trwającą pandemię koronawirusa jest to niemożliwe. Miłośnicy zwierząt szybko znaleźli nowy pomysł na zagospodarowanie pieniędzy od Bosmana Szczecińskiego. Pomogli uratować psy z szokującej interwencji, która miała miejsce kilka dni temu.

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie jest jednym ze zwycięzców konkursu grantowego „Bosman dla regionu”. Przygotowany przez TOZ projekt wraz z ideami propagowanymi przez organizację wpisują się w założenia konkursu, który ma promować inicjatywy pożyteczne społecznie. Dzięki grantowi TOZ-owi udało się uratować psy podczas jednej z ostatnich interwencji. A to nie koniec działań ratujących życie czworonogom!

– Mała altana i kilkanaście psów w bardzo złym stanie, bez dostępu do wody, do światła dziennego, bez należytej opieki. We współpracy z policją weszliśmy do tego pomieszczenia, dramat 10 psów był niewyobrażalny. Psy skołtunione, brudne, wystraszone, mieliśmy problem z nawiązaniem z nimi kontaktu – opowiada Karolina Winter-Zielińska z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie. – Przed nami dużo pracy polegającej na leczeniu tych psów, ich dokarmieniu oraz pielęgnacji. Pracę rozpoczęli lekarze i wolontariusze TOZ. Opiekę nad psami sprawuje także Bosman Szczeciński, który finansuje opiekę lekarsko-weterynaryjną nad nimi. Otrzymaliśmy dofinansowanie projektu inicjatywy lokalnej „Każdy dzień – dniem psa”. Psy, które uratowaliśmy będą leczone właśnie dzięki uzyskanemu dofinansowaniu – dodaje.

Wspólny projekt Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie i Bosmana Szczecińskiego trwać będzie do października. W tym czasie pokryte zostanie leczenie wszystkich psów, które trafią do TOZ-u w trybie interwencyjnym.

– To wielka pomoc, możemy dzięki niej poprawić los kolejnym naszym podopiecznym – zaznacza Karolina Winter-Zielińska.

Łącznie projekt „Bosman dla Regionu” pozwoli na realizację 22 regionalnych inicjatyw! Postępy w realizacji tegorocznych projektów będzie można obserwować na bieżąco dzięki filmom i zdjęciom w mediach społecznościowych, które ukażą się z dopiskiem #bosmandlaregionu. Część relacji zostanie udostępniona m.in. na fanpage'u BosmanSzczeciński: https://www.facebook.com/BosmanSzczecinski

Co 2 tygodnie na lamach portalu wSzczecinie.pl będziemy informować o tym co dzieje się w organizacjach, które otrzymały granty od Bosmana Szczecińskiego.