Nowe obostrzenia uniemożliwiły przeprowadzenie Jesiennego Turnieju Recytatorskiego w tradycyjnej formie. Organizatorzy zapraszają do zmagań online.

 

Tegoroczne spotkanie z literaturą epoki romantyzmu planowane jest w zdalnej formule, ale przy bliskim kontakcie.

– Obostrzenia związane z pandemią zmusiły nas do podjęcia decyzji o przełożeniu Jesiennego Turnieju Recytatorskiego „Romantycznie”. Ale mamy dobre wieści: w innej formie i terminie, ale Turniej odbędzie się jeszcze w tym roku! – zapowiada Sylwia Witkowska z Klubu Delta.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w specjalnych warsztatach prowadzonych przez zaproszonych ekspertów: Jerzego Łazewskiego, Wojciecha Solarza i Jolantę Krawczykiewcz.

Dzięki zmienionej formule organizatorzy są w stanie zaprosić do udziału w konkursie większą liczbę pasjonatów żywego słowa. Warunkiem zgłoszenia jest nadesłanie do 6 grudnia nagrania wideo z recytacją jednego utworu literackiego z epoki romantyzmu oraz wypełnionego formularza zgłoszeniowego. Jest on dostępny na stronie internetowej Klubu Delta.

Gala finałowa 25. Jesiennego Turnieju Recytatorskiego wraz z odczytaniem werdyktu będzie transmitowana na profilu Klubu Delta na Facebooku 20 grudnia.

Organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie. Wydarzenie jest finansowane ze środków Gminy Miasto Szczecin, a nagrody dla laureatów ufundowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.