Prace budowlane na Stadionie Miejskim skupiają się na trybunie północnej, która będzie najbardziej rozbudowaną konstrukcją. Od dawna gotowe są już trybuny południowa i zachodnia. W czwartek wypełnią się kibicami podczas meczu Pogoni z NK Osijek w ramach II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy.

Trybuna północna będzie najważniejsza na stadionie, bo znajdą się tam pomieszczenia klubowe: szatnie, gabinety odnowy biologicznej czy biura. Na razie można śledzić postępy zachodzące przy jej budowie.

– Trybuna północna Stadionu Miejskiego powiększa się coraz bardziej. Wykonywane jest zbrojenie i betonowanie kolejnych kondygnacji obiektu. Gotowy jest strop nad budynkiem VIP-ów. Wewnątrz trybuny trwa montaż ścianek działowych – informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. – Na trybunie wschodniej wykonywane są instalacje teletechniczne i montowane są barierki. Trwa montaż siatki cięto ciągnionej oraz płyt elewacyjnych.

Wykonawcą inwestycji o wartości 364 mln zł jest konsorcjum Stadion Szczecin Korporacja Budowlana DORACO Sp. z o.o. Sp. Budowlańcy prowadzą obecnie prace również przy budowie boiska treningowego od strony ul. Twardowskiego, widać już również nawierzchnię placu zaplanowanego za trybuną wschodnią.

Przebudowana już część stadionu (trybuny południowa i wschodnia) otrzymała od UEFA 3. kategorią. Dzięki temu mogą tam zasiąść kibice podczas meczów kwalifikacji do Ligi Konferencji Europy. W czwartek o godzinie 21 Pogoń zmierzy się z NK Osijek.

W niedzielę 25 lipca o godz. 20 inauguracja ekstraklasy i starcie z Górnikiem Zabrze.