Do bezpośredniej rozgrywki przystąpią tylko dwie drużyny, jednak kibicując im, samemu można wygrać nagrody. „Będzie się działo!”

 

To będzie niesamowite wydarzenie. W niedzielę, 29 listopada, Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Pilotów i Przewodników zaprasza na transmisję przebiegu gry miejskiej „Przygoda z Gryfitami – młode pokolenie przewodników lokalnych” organizowanej przy wsparciu Narodowego Instytutu Wolności w ramach Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2014-2020.

Ze względu na obostrzenia sanitarne w rozgrywce w „realu” wezmą udział szczecińska drużyna „Z północy” oraz team „Wyznawców Trygława” z Wolina i Marianowa.

– Kto z nich pierwszy odnajdzie Skarb Gryfitów? Ale skarb to nie wszystko! Nagrody zwycięzcom wręczy… sam książę Bogusław X. Będzie się działo! – zapowiada Maciej Dobromilski, prezes ZSPiP.

Dla widzów transmisji online zostały przygotowane niespodzianki i quizy. Po każdym zadaniu dla drużyn pojawi się pytanie dla widzów związane z zabytkami i historią Pomorza Zachodniego. Za każde z nich autorzy dwóch pierwszych poprawnych odpowiedzi otrzymają bony do Empiku o wartości 50 zł każdy.

Transmisję na żywo w najbliższą niedzielę, 29 listopada, w godzinach 13:00–14:40 zaplanowano na kanale „Przygoda z Gryfitami” na Youtube (https://www.youtube.com/channel/UC3q_nYErZTUp2gUu3sj1M3Q), na którym już teraz można obejrzeć utrzymane w żartobliwym tonie filmiki o historii Księstwa Pomorskiego z udziałem aktorów Teatru Lalek Pleciuga.