ZDiTM informuje, że rozpoczęła się rozbiórka kolejnej części ulicy Małkowskiego w centrum Szczecina. W związku z tym zamknięty dla ruchu został fragment pomiędzy ulicą Królowej Jadwigi a al. Piastów.

Ulica Małkowskiego, na odcinku od al. Piastów do ul. Bogusława X, przebudowywana jest na wzór ul. Jagiellońskiej. Nowa ulica powstaje tutaj praktycznie od podstaw. Na zamkniętym właśnie odcinku – pomiędzy ul. Królowej Jadwigi a al. Piastów – rozpoczęto demontaż nawierzchni. Pierwsze efekty widać za to na pierwszym z remontowanych fragmentów, tj. od ul. Bogusława X do skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi. Widoczne są tu nowe ciągi piesze, a drogowcy układają warstwy podbudowy pod jezdnię.

Na remontowanych odcinkach utrzymany jest ruch pieszy. Otwarte jest także skrzyżowanie ul. Małkowskiego z ul. Królowej Jadwigi.

Co się zmieni?

Poza Małkowskiego, zakres prac obejmie później również przebudowę ul. Królowej Jadwigi, od ul. Krzywoustego do ul. Małkowskiego.

- Okolica zmieni się diametralnie. Pojawią się nowe chodniki z płyt granitowych, wyremontowane będą jezdnie, wykonana zostanie mała architektura i zieleń. Strefa „Tempo 30”, która pojawi się w rejonie remontowanych ulic da pieszym bezpieczeństwo i określi charakter tego fragmentu miasta –zapowiada Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM.

Wzdłuż ul. Małkowskiego pojawi się dwustronny szpaler drzew. Dwa z nich zaplanowano w kracie, przy kolejnych 24 drzewach zaprojektowano zieleńce. Poszczególne odcinki ulicy Małkowskiego wyróżnią betonowe donice z siedziskiem z kompozytu drewnianego, zagospodarowane zielenią. Przy skrzyżowaniu ulicy Małkowskiego z Królowej Jadwigi także pojawią się miejsca do odpoczynku w otoczeniu zieleni, a wzdłuż ulicy Królowej Jadwigi na odcinku od ulicy Krzywoustego do ulicy Małkowskiego zaplanowano posadzenie 9 drzew.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Elbud Sp z o.o. i Elbud s.c. Koszt prac to 8,7 mln zł. Roboty rozpoczęły się w marcu, a wykonawca na ich zrealizowanie ma 8 miesięcy.