Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A ogłosiła, że nie przedłuży umowy dotyczącej sponsorowania szczecińskiej hali widowiskowo-sportowej przy ul. Szafera. Do Polic wrócą siatkarki Chemika, które od nowego sezonu będą trenować i rozgrywać mecze w hali przy ul. Siedleckiej 6.

Grupa Azoty od trzech lat jej tytularnym sponsorem szczecińskiej hali Azoty Arena. Zapłaciła za to miastu 2,1 mln zł. Obecna umowa wygasa 15 września. Od maja tego roku trwały negocjacje w sprawie warunków jej przedłużenia. Dziś już wiemy, że strony nie doszły do porozumienia. Grupa Azoty zarzuca władzom miasta, że przedstawiły im niemożliwe do zaakceptowania warunki.

 

Czy kwota najmu miała być podniesiona?

„Jednym z nich jest oferta drastycznego, 70- procentowego podniesienia kwoty, którą za najem hali miałby płacić jej operatowi finansowany przez Grupę Azoty Police Klub Piłki Siatkowej Chemik Police. Ponadto, z oficjalnych informacji operatora hali wysłanych do Klubu wynika, że w wiele weekendów, w tym wszystkie w kwietniu 2018 r., z powodu organizowanych w gmachu imprez komercyjnych, Chemik Police nie będzie miał możliwości rozgrywania spotkań ligowych” – czytamy w oświadczeniu zarządu Grupy Azoty.

 

Szczeciński magistrat zaprzecza jednak informacjom o proponowanych, dużo wyższych kwotach najmu.

„Miasto od samego początku było zainteresowane kontynuowaniem współpracy i przedłużeniem umów z Grupą Azoty na identycznych warunkach. W przekazywanych do Grupy Azoty pismach z dnia 22 maja, 6 lipca, 28 lipca oraz 11 sierpnia br., Szczecin podkreślał wolę współpracy na warunkach i w zakresie, które obowiązywały w dotychczasowych umowach.

 

Ze zdziwieniem należy zatem odnotować medialne doniesienia o chęci podwyższenia kwot za wynajem hali, o czym nie było mowy w negocjowanym pakiecie umów. Oficjalne stanowisko mówiące o podtrzymaniu warunków, w odpowiedzi na ofertę GA pisemnie przekazał w sierpniu Zastępca Prezydenta Szczecina Krzysztof Soska, potwierdzając je ustnie podczas spotkania z wiceprezesem zarządu GA SA, Włodzimierzem Zasadzkim w trakcie rozmów prowadzonych w ostatnią środę” – napisano w komentarzu nadesłanym przez Centrum Informacji Miasta.

 

Po mistrzostwach Europy nowy sponsor?

Faza grupowa mistrzostw Europy w siatkówce (25-28 sierpnia) będzie najprawdopodobniej ostatnim dużym wydarzeniem sportowym zorganizowanym pod szyldem Azoty Arena. Miasto już teraz zapowiada, że będzie szukać nowego sponsora zainteresowanego prawami do nazwy hali.

„Obecnie miasto czeka na formalne stanowisko polickiej spółki. Jednocześnie zgodnie z przyjętym harmonogramem 16.08.2017 r. minął (przedłużony na prośbę GA do dziś 21.08) termin wyłączności negocjacyjnej dla Grupy Azoty, co oznacza, że miasto ma wolną rękę na rozmowy ze wszystkimi podmiotami zainteresowanymi prawami do nazwy hali” – czytamy w komentarzu magistratu.

 

Gdzie siatkarki Chemika zagrają w meczach Ligi Mistrzyń?

Siatkarki Chemika będą grały teraz w hali Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach przy ul. Siedleckiej 6. Wybudowany niedawno obiekt już wcześniej był zgłaszany przez działaczy klubu jako hala rezerwowa. Spełnia ligowe warunki, ale jest dużo mniejszy od szczecińskiej areny. Jej pojemność to zaledwie 1100 miejsc. Na rozgrywki Ligi Mistrzów będzie to zdecydowanie za mało.