Poza gronem wspaniałych Honorowych Ambasadorów Szczecina, mamy też "kociego ambasadora" naszego miasta. Mowa oczywiście o Gacku. „Król ulicy Kaszubskiej” jest w świetnej formie, a od momentu publikacji filmu na łamach portalu wSzczecinie.pl nie może opędzić się od wielbicieli.

„Jak Ty możesz być ze Szczecina i nie znać kota Gacka?”

Gacek już wyzdrowiał. Po urazie, którego najsłynniejszy kot w Szczecinie doznał w lutym, nie ma już śladu. Zwierzak jest prawdziwym celebrytą, o czym świadczy fakt, że mieszkańcy miasta chętnie robią sobie z nim zdjęcia. Co ciekawe nie brakuje też turystów, którzy zwiedzając Szczecin, chętnie zaglądają na ulicę Kaszubską, by zobaczyć kociego gwiazdora.

– Od momentu publikacji filmu o Gacku jego życie bardzo się zmieniło, ale chyba zmieniło się życie wszystkich innych kotów, o które ludzie dbają bardziej i bardziej zwracają na nie uwagę – mówi Marta Nowicka, opiekunka kota. – Spotkałam się z sytuacją, że ul. Kaszubską przechodziła grupa młodych ludzi i ktoś zapytał co to za kot, a druga osoba odpowiedziała: jak Ty możesz być ze Szczecina i nie znać kota Gacka? Oznak sympatii jest całe mnóstwo. Turyści przyjeżdżający do Szczecina, często nawet z Niemiec, szukają na mapie ulicy Kaszubskiej i przyjeżdżają do Gacka.

„Bez niego ta ulica nie miałaby takiego klimatu”

Gacek jest swoistą atrakcją, ale mieszkańcy nie są wobec niego nachalni. Opiekunowie dbają, by Gacka nie głaskać, gdy on tego nie chce i by nie brać go na ręce. Mimo to kot może liczyć na zainteresowanie i wsparcie.

– Zawsze odwiedzamy Gacusia, bo to jest ozdoba Szczecina. Przyszliśmy dzisiaj z wnuczkiem. Wspaniały kotek, bardzo spokojny, ta ulica nie miałaby takiego klimatu bez niego – mówi jedna z mieszkanek Szczecina.

– Gacek jest niewątpliwym królem Śródmieścia. Ja podziwiam, że on leży na środku chodnika i niczym się nie przejmuje, a ludzie mijają go, uśmiechają się i robią zdjęcia. Wspaniały kocur – dodaje inna kobieta.

Kot Gacek stał się szczecińską sensacją po publikacji filmu na łamach portalu wSzczecinie.pl. Na Facebooku do tej pory obejrzało go już ponad 3 miliony ludzi. Przedstawiliśmy Wam także kota Maćka, studenta ZUT-u czy kocich rezydentów Domu Kultury 13 Muz, czyli Wandę i Ryszarda.