W tych trudnych czasach Filharmonia w Szczecinie nie pozostawia mieszkańców bez muzyki i już dziś po południu zaprasza na wyjątkowy koncert bez wychodzenia z domu. Punktualnie o godz. 17:00 swoją premierę online będzie miało nagranie z ostatniego koncertu rodzinnego, podczas którego ośmioro młodych wokalistów wraz z wielką orkiestrą symfoniczną wykonało nowe piosenki szykowane na drugą część płyty „I żyli długo i w Szczecinie”.

Mimo epidemii i zamknięcia wszystkich obiektów kultury, w niedzielne popołudnie (22 marca) będzie można przenieść się do złotej sali szczecińskiej Filharmonii i dzięki orkiestrze oraz wspaniałym wokalistom przeżyć muzyczne wzruszenia bez wychodzenia z domu. O godz. 17:00 na kanale Filharmonii w serwisie YouTube oraz na Facebooku swoją premierę online będzie miał koncert, podczas którego zabrzmią nowe piosenki o Szczecinie. Jak zapowiadają organizatorzy, piosenki piękne, wzruszające, do tańca, do zadumy, o paprykarzu, kobietach Szczecina, o Pogoni i niezapomnianym szczecińskim koncertmistrzu Janie Waraczewskim. Teksty do utworów napisała Agata Kolasińska, a muzykę Mateusz Czarnowski. Tematy nowych piosenek wybrali mieszkańcy w specjalnym plebiscycie i wkrótce trafią one na drugą płytę „I żyli długo i w Szczecinie”.

Nowe utwory dziś (22 marca) będą miały premierę online, ale po raz pierwszy zabrzmiały podczas rodzinnego koncertu 1 marca. Nie był to jednak zwyczajny koncert, a wokalny talent show! Wybrani w castingu młodzi wokaliści: Martyna Ćwik, Kacper Koster, Hania Ferfet, Eryka Wieleba, Wojtek Brenda, Klara Tarnowska, Daria Zając, Jeremiasz Przybyliński zaśpiewali piosenki z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Były kamery, relacje zza kulis i głosowanie publiczności.

Jak zapraszają organizatorzy, to koncert dla wszystkich: dla dzieci i dla dorosłych, dla starszych i młodszych, dużych i małych, dla tych, którzy mają koty i tych którzy mają żółwie. Początek o godz. 17:00 na Facebooku Filharmonii i jej kanale YouTube.

W oczekiwaniu na koncert, warto wysłuchać pierwszej części płyty, która dostępna jest m.in. w serwisach streamujących muzykę online.

Zostańcie w domu! Zostańcie z Filharmonią!