To doskonałe miejsce dla łowców okazji i miłośników unikalnych przedmiotów. Zadowoleni będą też ci, którzy chcą się pozbyć z domu niepotrzebnych rzeczy. Co niedzielę, przez całe wakacje, w OFF Marinie na Pomorzanach odbywa się pchli targ. Wstęp jest bezpłatny zarówno dla odwiedzających, jak i wystawiających.

 

– Bardzo dużo mamy zapytań, czy działamy w wakacje i odpowiadamy: tak, jesteśmy otwarci. Niezmiennie co niedzielę, niezmiennie od 10:00 do 15:00, niezmiennie w OFF Marinie – zapewnia Anna Fiodorowicz ze Szczecińskiego Bazaru Smakoszy. – Oferta też się nie zmienia, cały czas można u nas dostać najlepszą żywność – przetwory, kiszonki, tradycyjne wędliny, pieczywo i oczywiście sezonowe warzywa i owoce. Część wystawców będzie pojawiać się rotacyjnie, ale nie zabraknie też debiutów. Warto śledzić nasze konta w mediach społecznościowych, Facebooku i Instagramie, gdzie publikujemy posty z informacjami.

Oprócz zakupów spożywczych wakacyjne odsłony Szczecińskiego Bazaru Smakoszy to również raj dla wszystkich łowców okazji. Mnóstwo prawdziwych perełek można znaleźć na odbywającym się na podwóku przed OFF Mriną pchlim targu. Wydarzenie organizowane jest co niedzielę i cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców.

– Książki, płyty, ceramika, kryształy, które powracają do łask, ubrania, widziałam też znaczki. Dzieci sprzedają zabawki, domowe lemoniady. Naprawdę jest niesamowicie – zachęca Fiodorowicz. – A bezpłatnie wystawić się może u nas każdy, z tym, że warto mieć swój stolik.

Organizatorzy zapraszają na Szczeciński Bazar Smakoszy i towarzyszący mu pchli targ w niedzielę, 14 sierpnia, do OFF Mariny przy ul. Chmielewskiego 18 w godz. 10:00-15:00 (pchli targ od 11:00). Zaznaczają, że dojazd jest teraz możliwy tylko od strony pętli Pomorzany. Można wybrać się również transportem miejskim – w stronę Pomorzan kursują zarówno tramwaje, jak i autobusy. Ci, którzy dotrą rowerem, będą mieli gdzie go przypiąć. Organizatorzy zapraszają także mieszkańców ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi.