Zespół Raz Dwa Trzy, Stanisława Celińska, Włodek Pawlik Trio, Mariusz Lubomski oraz Magda Kumorek z Tubis Trio to gwiazdy tegorocznego Tennis Music & Art Festival. Impreza startuje już w najbliższy poniedziałek, 9 września.

Tennis Music & Art Festival to od lat wydarzenie towarzyszące turniejowi Pekao Szczecin Open (który również startuje w poniedziałek, 9 września). Jednak w tym roku formuła festiwalu nieco się zmieniła: wieczorne koncerty muzycznych gwiazd zamiast na kortach będą się odbywały w szczecińskich salach koncertowych, a wstęp na nie będzie płatny.

–  Postanowiliśmy wyjść z naszą propozycją kulturalną do przestrzeni miejskiej. Dzięki temu zabiegowi opuścimy usytuowany na kortach tenisowych namiot, a wyjątkowych artystów będziemy mogli oglądać w jeszcze bardziej nastrojowych okolicznościach i lokalizacjach – tłumaczą organizatorzy Tennis Music & Art Festival. – W związku z tym, że tegoroczne koncerty będą biletowane, stanęliśmy przed szansą na zaproszenie do stolicy Pomorza Zachodniego plejady fantastycznych artystów polskiej sceny muzycznej – zapowiadają.

Już w poniedziałek, 9 września, na scenie Teatru Polskiego w Szczecinie wystąpi Stanisława Celińska. Artystka zaśpiewa utwory ze swojej najnowszej płyty pt. „Malinowa”.

We wtorek, 10 września, w Trafostacji Sztuki zabrzmią utwory z repertuaru Krzysztofa Komedy w wykonaniu wokalistki i aktorki Magdy Kumorek z zespołem Tubis Trio.

Dzień później w tym samym miejscu zagra Włodek Pawlik Trio, prezentując kompozycje z albumu „Moniuszko”.

Z kolei w czwartek, 12 września, na Scenie na Łasztowni przy ul. Energetyków 40 będzie można usłyszeć zespół Raz Dwa Trzy z programem złożonym z utworów autorstwa Wojciecha Młynarskiego.

Ostatni koncert w ramach Tennis Music & Art Festival odbędzie się w Lulu Club, gdzie w piątek, 13 września, wystąpi Mariusz Lubomski z zespołem. Toruński wokalista, najbardziej znany jako twórca piosenki „Spacerologia”, zaprezentuje m.in. swoje najnowsze numery.

Wszystkie koncerty rozpoczną się o godz. 19:00. Wejściówki w cenie 60 – 100 zł można nabyć za pośrednictwem serwisu bilety.fm. Organizatorzy informują także, że osoby, które zakupiły bilety na występy zespołu Raz Dwa Trzy albo Stanisławy Celińskiej, wejściówki na pozostałe koncerty mogą nabyć z 50% rabatem.