Ta wiadomość ucieszy miłośników historii z dreszczykiem i pieszych wędrówek – w ramach Zaczytanego Szczecina Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spacer literacki. Tym razem poprowadzi on ścieżkami, które przemierzali bohaterowie powieści kryminalnych Diany Brzezińskiej.

 

„Szczecin dla tych, którzy chcieli mu poświęcić trochę uwagi, skrywał mnóstwo tajemnic”, przekonuje Brzezińska, autorka m.in. bestsellerowej serii kryminalnej o losach podkomisarza Krystiana i profilerki Ady, której akcja toczy się w stolicy Pomorza Zachodniego. Teraz będzie szansa przekonać się na własnej skórze, jaki pisarski potencjał drzemie w naszym mieście.

Najbliższy spacer literacki rozpocznie się we wtorek, 24 maja, o godz. 17 w filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8). Uczestnicy przejdą przez Grabowo oraz Śródmieście, by dotrzeć nad Odrę. Będą mieli okazję przyjrzeć się dobrze znanym miejscom i spojrzeć na nie z punktu widzenia akcji powieści: gdzie spotykali się bohaterowie, gdzie odnaleziono zwłoki?

Spacer poprowadzi doświadczona przewodniczka turystyczna Małgorzata Duda, specjalistka od legend, ale także od turystyki kulturowej, prywatnie miłośniczka literatury, tej kryminalnej również.

Zaczytany Szczecin to cykl interdyscyplinarnych wydarzeń, których celem jest promocja czytelnictwa. Maj upływa pod znakiem kryminałów, czerwiec przyniesie ze sobą coś dla fanów fantastyki, lipiec przyciągnie zwolenników romansów. W sierpniu – na chcących trochę pogłówkować – czeka gra miejska. Wszystkie wydarzenia w ramach Zaczytanego Szczecina są bezpłatne.