Coraz bardziej zaawansowane są prace przy budowie sali gimnastycznej w Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych przy ul. Racibora. Nowoczesny obiekt, w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, z panelami fotowoltaicznymi na dachu, kosztować będzie blisko 20 mln zł.

- Gotowe są fundamenty, część ścian budynku wykonanych z bloczków gazobetonowych, jak również część szybu, w którym znajdzie się winda. Widać także słupy żelbetowe, które będą główną konstrukcją nośną w części halowej obiektu. Na przełomie roku powinna być gotowa większa część bryły nowej hali – relacjonuje przebieg dotychczasowych prac Piotr Zieliński z Urzędu Miasta.

Zakres inwestycji obejmuje budowę sali gimnastycznej z trybuną, salą ćwiczeń, siłownią, zespołem szatniowym z sanitariatami oraz pomieszczeniami technicznymi i magazynowymi. Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 2 667,2 m2.

Budynek będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Bezproblemową komunikację zapewni im wygodna winda, a kontrastowe i czytelne wnętrze ułatwi orientację.

Obiekt zostanie wyposażony w zawansowane systemy bezpieczeństwa. Poza standardowym monitoringiem, zainstalowany zostanie również system sygnalizowania włamania i napadu, w którym zastosowano czujki zbicia szyby i czujki ruchu. W przejściach zaplanowano czytniki kart zbliżeniowych. Ale to nie jedyne ciekawe rozwiązania.

- Na dachu zostanie zamontowana instalacja fotowoltaiczna o mocy maksymalnej 36,6 kWp, co pozwoli na wyprodukowanie średnio 32054 kWh energii w skali roku – mówi Piotr Zieliński.

Wykonawcą prac jest spółka Lepiko.