Warto sprawdzić program wydarzeń, które w najbliższych miesiącach zaplanowano w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Znajdziemy w nim m.in. koncerty, wystawy, wykłady i projekcje filmowe. Bardzo ciekawie zapowiadają się m.in. występ Wojtka Szumańskiego z zespołem oraz finał tegorocznej edycji festiwalu SeniorMovie!

 

Muzyka, stand-up i żeglarstwo

– Mamy ciekawe plany na najbliższe miesiące. Zaproponujemy m.in. występ znanej szczecińskiej aktorki, Sylwii Różyckiej czy wieczory stand-upowe. Będziemy również gościli festiwal JachtFilm. W jego programie są pokazy dokumentów o żeglarstwie z Estonii, Norwegii, USA i Słowacji. Projekcje zaplanowano w dniach 26 i 27 listopada – mówi Marek Hołowacz z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. – Tradycyjnie już będziemy też świętować 11 listopada oraz zorganizujemy Gwiazdkę nad Łasztownią z udziałem Ryszarda Leoszewskiego. Poza tym zachęcam do odwiedzenia naszej galerii, gdyż dzięki nowo zakupionemu systemowi oświetlenia, możemy teraz lepiej wyeksponować prace w niej prezentowane – dodaje.

Wykłady z trzech dziedzin

W harmonogramie wydarzeń Starej Rzeźni znalazły się też wykłady Jacka Rudnickiego dotyczące medycyny, Ludmiły Kopycińskiej o tematyce morskiej oraz spotkania z coach, Małgorzatą Krawczak.

– Rozwój emocjonalny człowieka jest bardzo ważny. Prowadzę wykłady o tych zagadnieniach w Starej Rzeźni od 4 lat. Otrzymuję wiadomości z podziękowaniami za nie, a to znaczy że są potrzebne. Nie każdego stać na prywatne sesje terapeutyczne, więc moją intencją jest to, by dotrzeć z tymi informacjami do takich osób. 27 września zapraszam na spotkanie pod tytułem „ABC Przemocy”. Można przyjść lub obejrzeć je online – zaprasza Małgorzata Krawczak.

Miliony odsłon na YouTube

14 października Stara Rzeźnia zaprasza na występ Wojtka Szumańskiego z zespołem, który odbędzie się w ramach trasy promującej album „II”. Kompozycje tego artysty, takie jak „Ballada o cyckach” czy „Bez twoich wad”, na YouTube wygenerowały miliony odsłon.

SeniorMovie po raz piąty

Jeszcze w tym miesiącu, dokładnie 25 września, w CKE Stara Rzeźnia zostanie zorganizowana gala wieńcząca piątą edycję festiwalu SeniorMovie. Wydarzeniu będzie towarzyszył pokaz nagrodzonych filmów.

– Na festiwal SeniorMovie zapraszamy wszystkich widzów, bez względu na wiek – mówi Anna Wiśniewska ze Stowarzyszenia Kamera. – Wstęp na wszystkie projekcje jest wolny, na niektóre punkty programu obowiązują zapisy. Cały program jest różnorodny, bo obejmuje nie tylko projekcje konkursowych filmów, ale także warsztaty ze scenopisarstwa oraz techniki ruchu, imprezy towarzyszące i pokazy specjalne.

Na otwarcie premiera animacji o Bogusławie X

Wydarzenia festiwalowe w tym roku będą „zlokalizowane” w różnych miejscach. SeniorMovie rozpocznie się już 22 września premierową prezentacją filmu animowanego „Wielka podróż Bogusława X” w reżyserii Katarzyny Zimnoch i Pawła Kleszczewskiego w Teatrze Lalek Pleciuga. Po projekcji nastąpi spotkanie z twórcami filmu.

Interesująco zapowiada się również wieczór z prezentacją fragmentów filmów niemych „Gabinet dr Calighari”, „Dr Jekyll i Mr Hyde” oraz „Nosferatu” z muzyką na żywo w wykonaniu Jerzego Pachlowskiego i Michała Przybyszewskiego (w Teatrze Małym).

Film Carlosa Saury w konkursie!

Poza tym w ramach sekcji „Polskie Doki” w siedzibie Stowarzysznie Kamera przy al. Jana Pawła II 17 zostanie pokazany dokument „Polański, Horowitz. Hometown”. Natomiast projekcje zgłoszonych na festiwal filmów w ramach Senior Topic i Konkursu Głównego zaplanowano w Inkubatorze Sektorów Kreatywnych przy al. Wojska Polskiego 90. Wśród nich znalazło się m.in. krótkometrażowe dzieło Carlosa Saury „Rosa Rosae: A Spanish Civil War Elegy”!

Szczegóły programu SeniorMovie można znaleźć na stronie seniormovie.pl