Wspaniała wokalistka Yaga Kowalik zabierze nas w niepowtarzalną podróż po zakamarkach artystycznego Paryża, prezentując największe przeboje legendarnych francuskich twórców, Edith Piaf, Juliette Greco i Charlesa Aznavoura. Z kolei dzięki finalistce „Must be the music”, Izabeli Szafrańskiej będzie można bliżej poznać muzykę i twórców pochodzenia żydowskiego. To wszystko tej jesieni na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach. Bilety są jeszcze dostępne.

Klasyka piosenki francuskiej w październiku

Piosenki francuskie w zachwycających aranżacjach Yagi Kowalik będą rozbrzmiewać w polickim MOK-u (przy ul. Siedleckiej 1) już w najbliższą sobotę, 19 października. Zapowiada się wspaniały koncert w iście paryskim klimacie. Krakowska artystka wykona najpiękniejsze i najbardziej znane utwory z repertuaru trojga niezwykłych interpretatorów estrady francuskiej. Publiczność usłyszy przeboje Edith Piaf, Juliette Greco oraz Charlesa Aznavoura. W repertuarze pojawią się także piosenki polskie.

Yaga Kowalik związana jest z Francją od lat 90., dokąd wyjechała na stypendium piosenkarskie. Artystka uczęszczała do prestiżowego „Conserwatoire Mobel” prowadzonego wówczas przez Alice Dona. W Paryżu współpracowała też z kompozytorem Norbertem Chiche. Swoje koncerty z sukcesami prezentuje nie tylko na scenach Polski, ale również stolicy Francji i Nowego Jorku.

Sobotni (19 października) koncert w Policach rozpocznie się o godz. 18:00. Bilety kosztują 20 zł normalne i 15 zł ulgowe, można je nabyć poprzez stronę www.mokpolice.pl.

„Żydowska ulica” w listopadzie

Natomiast niecały miesiąc później, 15 listopada, na polickiej scenie odbędzie się koncert „Żydowska ulica”. Izabela Szafrańska wraz z zespołem El Saffron, którego jest liderką i założycielką, zaprezentuje pieśni żydowskie i utwory twórców żydowskiego pochodzenia, m.in.: Yerushalayim Shel Zahav, Dona Dona, Have nagila, Shalom aleichem, Rebeka i wiele innych.

Izabela Szafrańska to wokalistka obdarzona wyjątkową barwą głosu, łączącą dojrzałość z delikatną szlachetnością. Szerszej publiczności dała się poznać, występując w znanych polskich programach muzycznych, „The Voice of Poland” oraz „Must be the music”, docierając w nich odpowiednio do półfinału i finału. Artystka aktywnie koncertuje zarówno w kraju, jak i za granicą, była zapraszana do udziału w największych festiwalach kultury żydowskiej m.in.: w Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Mołdawii, Czechach, Rosji, Danii oraz na Białorusi. Jej występy są doskonale przyjmowane przez publiczność.

Koncert „Żydowska ulica” odbędzie się w piątek, 15 listopada, o godz. 19:00. Bilety kosztują 30/40 zł i są dostępne poprzez stronę www.mokpolice.pl.