Zakup łodzi ratowniczej, sprzątanie Odry, ratowanie psów na terenie Szczecina, tworzenie oryginalnych mozaik zdobiących centrum miasta – między innymi takie inicjatywy wsparł Bosman Szczeciński. To dzięki takim inicjatywom nasz region staje się piękniejszy. „Jesteśmy dumni, że nasi beneficjenci tak doskonale wykorzystali przyznane granty”

Program „Bosman dla Regionu” to program grantowy, który wsparł kwotą ponad 500 tysięcy złotych aż 22 projekty zgłoszone przez instytucje, stowarzyszenia, fundacje i inicjatywy społeczne. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, nadesłano blisko 700 wniosków o grant, zgłosiły się organizacje z 209 miast i wsi.

Założyliśmy, że chcemy, by nasze projekty uczyniły jak najwięcej dobra i to kryterium zostało zrealizowane w stu procentach! Jesteśmy dumni, że nasi beneficjenci tak doskonale wykorzystali granty przyznane w ramach programu „Bosman dla Regionu” – mówią przedstawiciele Bosmana. – Ideą, która przyświecała Bosmanowi było czynienie dobra oraz łączenie ludzi. W czasach pandemii to „łączenie” oczywiście wyglądało zupełnie inaczej niż się spodziewaliśmy, ale i tak się udało. Warto wspomnieć choćby o ekologicznych patrolach, sprzątających Odrę i okolice, o stworzeniu mozaiki w przestrzeni miejskiej Szczecina, czy o inicjatywach w mniejszych miejscowościach. Nie zabrakło też tak dużych przedsięwzięć jak zakup łodzi ratunkowej dla OSP. Pieniądze z grantów zostały doskonale wykorzystane i będą służyć mieszkańcom całego regionu przez długie lata.

Wśród beneficjentów znaleźli się m. in. Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Szczecin Portowcy, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, Ochotnicza Straż Pożarna w Brwicach, Fundacja Czas Dialogu czy Gmina Widuchowa. – Jesteśmy zaskoczeni, ale także zbudowani tak ogromny zainteresowaniem naszym konkursem – mówi przedstawiciel Bosmana – Z jednej strony to znak, że potrzeby lokalnych społeczności są bardzo duże i cieszy nas, że w jakiejś części możemy na nie odpowiadać. Z drugiej, co jest bardzo pozytywne, że te społeczności potrafią się zorganizować i wziąć sprawy w swoje ręce. Zaangażowanie wszystkich, którzy brali udział w realizacji nagrodzonych projektów jest godne podziwu. A rezultaty mówią same za siebie. Zaangażowanie i finansowe wsparcie Bosmana Szczecińskiego pokazuje, że marka nie jest obojętna na ochronę środowiska i to, jak żyje się w naszym regionie. To dzięki im na ulicach Szczecina znajdziemy kosze na zbiórkę plastikowych nakrętek, Odra została oczyszczona ze śmieci, a strażacy z OSP Kozielice otrzymali nowoczesne umundurowanie ochronne oraz sprzęt ratunkowy. Zorganizowano zwiedzanie Kołobrzegu dla osób niewidomych, zapewniono pomoc weterynaryjną i zebrano 10 tys. puszek i 800 kg karmy dla zwierząt ze schroniska.

A już 3 grudnia podczas finału projektu transmitowanego online zostaną zaprezentowane niepublikowane kulisy działania stowarzyszeń, będzie można wygrać unikatowe koszulki Bosmana Szczecińskiego oraz kufle i inne gadżety związane z marką. Zostanie również zaprezentowana nowa formuła planowanej na następny rok kolejnej edycji. Organizatorzy liczą na wielką kreatywność mieszkańców i równie wspaniałe efekty jak w tym roku. Transmisja z finału dostępna będzie m .in. na stronie www.BosmanDlaRegionu.pl oraz na naszym profilu na Facebooku https://www.facebook.com/wszczeciniepl.