Damian Ukeje, zwycięzca pierwszej edycji „The Voice of Poland” postawił na innowację i interakcję z fanami. Zamierza nakręci dodatkowy teledysk do piosenki „Moja mała Ameryka” niezależnie od wytwórni. Założył projekt na polskiej platformie finansowania społecznościowego www.wspieram.to i wciąga do zabawy swoich fanów.

 

Teledysk kręcony będzie za pomocą nietypowej techniki – longu. Jedno ujęcie połączy dwa światy: wirtualny z rzeczywistym.

Ukeje zachęca: „Nadsyłajcie swoje zdjęcia lub filmy, na których śpiewacie utwór MOJA MAŁA AMERYKA, albo po prostu dajecie upust emocjom (...) Nie bójcie się - dźwięk nie będzie użyty, potrzebny nam tylko obraz. W wielkiej hali na gigantycznych ekranach połatamy to w całość, i możecie być pewni, że zrobimy coś czego jeszcze nie było !!!

Zespół długo się zastanawiał, jaka forma interakcji z fanami byłaby najciekawsza. Pragną tą crowdfundingową zabawą podziękować wszystkim za dotychczasowe wsparcie. „Dzięki Wam spełniam swoje marzenia : wydałem płytę, gram koncerty“ – Pisze Ukeje na stronie projektu - „Stwierdziliśmy, że wspólny teledysk będzie naszym ukłonem w Waszą stronę a dla Was samych dobrą zabawą“.

Wspieram.to, finansowanie społecznościowe, crowdfunding – jak to działa? Platforma przedstawia społeczeństwu innowacyjne, ciekawe pomysły Polaków, którzy z różnych pobudek chcą przedstawić swe idee szerszej publiczności. Niektórzy w ten alternatywny sposób chcą sfinansować

wydanie książki, nagranie płyty czy stworzenie kolekcji ubrań. Niektórzy odnajdują Wspieram.to, jako miejsce na rozreklamowanie swoich dokonań czy interakcję ze społeczeństwem.

Każdy założony projekt jest opatrzony mediami i opisem a sam projektodawca oferuje za niezbędne do realizacji swego pomysłu wsparcie finansowe unikalne nagrody. Entuzjaści niesztampowych pomysłów rodaków, nie ponoszą żadnego ryzyka – gdy projekt sfinansuje się w pełni w określonym czasie – za swą wpłatę otrzymują wybraną nagrodę, jeśli projekt zakończy się niepowodzeniem – otrzymują zwrot wpłaconych środków na konto.

 

System ten, od lat odnoszący oszałamiające sukcesy w Stanach zjednoczonych i uwielbiany przez muzyków, designerów czy twórców gier, coraz lepiej przyjmuje się i w naszym kraju. Projekt „Ukeje – Nagrywamy razem teledysk“, będzie próbą czy potrafimy w Polsce da się zarazić czyjąś pasją i wciągnąć do współtworzenia czegoś zupełnie innego.

Dla wszystkich chętnych – wystarczy wejść na platformę www.wspieram.to, odnaleźć projekt charyzmatycznego podopiecznego Adama „Nergala“ Darskiego i wybrać interesującą nagrodę. Już wsparcie pomysłu kwotą 20 zł zapewnia udział w wideoklipie, a za wsparcie wyższymi sumami można otrzyma w ramach podziękowania również płyty, bilety na koncerty, koszulki czy doświadczenie zakulisowej integracji z zespołem.