Największa serwerownia w regionie, 1,5 ha powierzchni kompleksu, 6000 m2 powierzchni biurowych, co-working, przestrzeń przyjazna dla start-upów i miejsce pracy dla około 700 – 800 ludzi. Zwiedziliśmy Technopark.

Przy ul. Niemierzyńskiej Technopark Pomerania działa od jesieni 2010 roku. Dawniej w przedwojennym budynku mieściła się szkoła. Od samego początku Technopark Pomerania jest określanym mianem szczecińskiej Doliny Krzemowej. Czy faktycznie w kilku budynkach przy ul. Niemierzyńskiej będzie rodził się innowacyjny biznes?

W budynkach, które zaczną funkcjonować pod koniec 2014 roku odnajdziemy m.in. co-working, przestrzeń biurową, aneksy kuchenne na każdym piętrze, restaurację.
Jeśli chodzi o restaurację to wzorem innych parków i inkubatorów będziemy starali się tak ustawić meble, by ludzie siedzieli razem, by nie izolowali się. - zapowiada Katarzyna Witkowska z Techonparku.

Przestrzeń, która powstanie w obiektach ma być elastyczna i kreatywna.
Staraliśmy się tak zaprojektować tę przestrzeń, by była atrakcyjna dla małych firm, dla start-upów. Podzieliliśmy tę przestrzeń na dużo małych pomieszczeń, ponieważ wiemy, że dla firm zaczynających działalność każdy metr się liczy. Więc są to małe pokoje, ale w centralnej strefie postawimy ścianki mobilne, które będzie można modyfikować – mówi Katarzyna Witkowska.

Chociaż na razie ściany w nowych obiektach Techonparku Pomerania są białe Katarzyna Witkowska zapewnia, że przestrzeń będzie niezwykle przyjazna i twórcza dla przedsiębiorców, którzy zakotwiczą przy Niemierzyńskiej. Przy wystroju pracują m.in. szczecińscy artyści i projektanci, m.in. Monika Lichota, Monika Szpener i Piotr Ledóchowski.

Całkowita przestrzeń użytkowa obiektów to ponad 11 000 m kw. - w tym 6 000 m kw. Przestrzeni biurowej. Największa sala konferencyjna jaką odnajdziemy w kompleksie będzie miała ok. 200 m kw. Koszt inwestycji to 100 mln zł – w tym 30 mln zł ze środków RPO.