Niedawno zakończyła się przebudowa ul. Małkowskiego i fragmentu ul. Królowej Jadwigi, a wkrótce powinny ruszyć podobne prace na sąsiednich ulicach. Obejmą ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, ul. Ściegiennego (do al. Piastów) i pozostałą część ul. Królowej Jadwigi.

Przetarg na przebudowę tych ulic ogłosił właśnie ZDiTM. Wszystkie zmienią się dokładnie tak jak Małkowskiego i wcześniej Bogusława.

Będą bardziej przyjazne dla pieszych

Powstaną szersze chodniki z płyt granitowych, zabezpieczone słupkami, aby nie wjeżdżały na nie samochody. Obowiązywać będzie strefa „Tempo 30”. W okolicach sugerowanych przejść dla pieszych jezdnia będzie wyniesiona. Z jednej strony parkować będzie można równolegle, a z drugiej prostopadle.

Zaplanowano nasadzenia szpalerów drzew. Pojawią się donice z zielenią i siedziskami oraz stojaki rowerowe.

Zmiana organizacji ruchu

Wszystkie ulice będą po przebudowie jednokierunkowe. Ul. Bohaterów Getta Warszawskiego będzie można poruszać się samochodem tylko od strony pl. Zgody w kierunku al. Piastów. W przypadku ul. Królowej Jadwigi wyznacznikiem będzie skrzyżowanie z ul. Bohaterów Getta Warszawskiego. Od tego miejsca będzie jednokierunkowa w stronę ul. Krzywoustego i jednokierunkowa w stronę ul. Ściegiennego. Ruch na ul. Ściegiennego będzie kontynuacją ruchu na ul. Królowej Jadwigi w kierunku al. Piastów.

Zainteresowane przetargiem firmy mogą składać oferty do 18 grudnia. ZDiTM zaznacza, że przekazanie placu budowy nastąpi najpóźniej do końca lutego 2020 r. Prace mają zająć maksymalnie 20 miesięcy, czyli zakończą się w najgorszym przypadku 31 października 2021 r.

Niemal wszystkie ulice w okolicy

Po ich zakończeniu przebudowane będą niemal wszystkie ulice między al. Wojska Polskiego, al. Piastów i ul. Krzywoustego. Niemal, bo bez zmian zostanie fragment ul. Jagiellońskiej. Prezydent Piotr Krzystek niedawno przyznał, że ta inwestycja na razie wypadła z budżetu.