Nowa jezdnia, chodniki, uspokojony ruchu i uporządkowane parkowanie – tak już za pół roku ma wyglądać ulica Jarogniewa w Szczecinie. Właśnie rusza jej remont. Pierwszych utrudnień należy się spodziewać już od piątku, 22 maja.

Jak informuje ZDiTM, pierwszy etap czasowej organizacji ruchu zakłada zamknięcie ulicy Jarogniewa na odcinku od skrzyżowania z ulicą Księżnej Zofii do skrzyżowania z ulicą Świętoborzyców. W trakcie trwania robót wykonawca ma zapewnić ciągłość ruchu pieszego.

W ramach inwestycji ulica Jarogniewa zostanie przebudowana na odcinku od Świętoborzyców do Wilczej. Inwestycja obejmuje: przebudowę jezdni, miejsc postojowych i chodników, przebudowę sieci kanalizacji deszczowej oraz sieci elektroenergetycznej (kable 0,4 kV i 15 kV, oświetlenie uliczne), usunięcie kolizji, ustawienie elementów małej architektury, oznakowanie pionowe i poziome drogi, montaż elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Termin realizacji to 6 miesięcy od dnia przekazania placu budowy. Umowa na kwotę prawie 3,5 mln zł została podpisana z firmą KRISTONE Krystian Suda.