IKEA, 3shape, Deloitte, Bank Pekao, home.pl, Tramwaje Szczecińskie, DGS, Budimex, Teleyard, Asseco, Atos, Szczecińska Energetyka Cieplna – m.in. te przedsiębiorstwa wezmą udział w pierwszej edycji zachodniopomorskich Targów Pracodawców. Z ich ofertami będzie można zapoznać się już w najbliższy czwartek, 12 października, w gmachu Filharmonii przy ul. Małopolskiej 48.

Jak podkreślają organizatorzy – Związek Pracodawców Pomorza Zachodniego Lewiatan – to pierwsze takie targi w naszym regionie. Wśród wystawców znajdziemy wyłącznie firmy poszukujące aktualnie pracowników – nie będzie żadnych pośredników czy przedstawicieli sprzedających swoje usługi.

1,5 tys. ofert pracy

W sumie w czwartkowych Targach (12 października) weźmie udział ponad 40 firm działających na terenie Pomorza Zachodniego. Wiele przedsiębiorstw będzie reprezentowanych przez samych założycieli i prezesów zarządu. Łącznie obecni na targach pracodawcy mają oferować około 1,5 tys. miejsc pracy.

Wydarzenie kierowane jest nie tylko do osób poszukujących, ale również tych, którzy chcą zmienić obecną posadę na lepszą. Stąd też Targi będzie można odwiedzać od godz. 10:00 aż do 18:00.

Jak napisać CV? Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?
Ponadto dla odwiedzających przygotowano sporo atrakcji dodatkowych, m.in.: warsztaty z autoprezentacji i świadomego budowania własnej ścieżki zawodowej, konsultacje z doradcami zawodowymi, zajęcia z praktykami, którzy podpowiedzą jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej i pomogą napisać atrakcyjne CV. Uczestnicy warsztatów poznają też prawa i obowiązki pracownika oraz dowiedzą się, czy własna działalność gospodarcza to na pewno dobry pomysł. Szczegółowy program warsztatów tutaj

Katalog Dobrych Pracodawców

Pierwszym zachodniopomorskim Targom Pracodawców towarzyszy również część konferencyjna pod nazwą „Strefa wiedzy”, podczas której odbędą się sesje typu „praktycy-praktykom”. Regionalni przedsiębiorcy podzielą się swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. Podczas prelekcji zaprezentują globalne trendy, dobre wzorce i praktyki CSR możliwe do wdrożenia w zachodniopomorskich firmach.

Podczas wydarzenia odbędzie się również promocja Katalogu Dobrych Pracodawców Pomorza Zachodniego. To zbiór informacji o pracodawcach naszego regionu, dostępny także w wersji elektronicznej na stronie www.targipracodawcow.pl, skąd będzie można bezpośrednio aplikować o pracę do wybranej przez siebie firmy.

Na odwiedzających Targi będzie czekać też specjalna strefa eko z „zielonym biurem”, pokazującym możliwości oszczędzania takich zasobów jak papier, energia czy woda oraz strefa food trucków.

Targi Pracodawców odbędą się 12 października w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. Wydarzenie zaplanowano w godz. 10:00-18:00. Wstęp wolny. Portal wSzczecinie.pl objął patronat medialny nad Targami.