Utwory Lutosławskiego, Mendelssohna i Roty zabrzmią w piątek w złotej sali Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. Motywem przewodnim koncertu będzie taniec. Bilety są jeszcze dostępne.

 

Mimo wprowadzenia w całym kraju „czerwonej strefy” koncerty w Filharmonii w Szczecinie będą odbywać się zgodnie zaplanowanym repertuarem. Oczywiście tak jak do tej pory zachowywane będą wszelkie zasady bezpieczeństwa oraz zalecenia rządu, a widownia zostanie wypełniona w zaledwie 25%.

Dziś wieczorem, 23 października, w złotej sali Filharmonii zabrzmią dzieła trzech wybitnych kompozytorów: Nino Roty, Witolda Lutosławskiego oraz Felixa Mendelssohna. Utwory te wykona Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie pod dyrekcją Norberta Twórczyńskiego.

„Ci z Państwa, którzy uwielbiają taneczne wieczory, mogą poczuć się usatysfakcjonowani, analizując program niniejszego koncertu, gdyż w każdej jego pozycji znajdą melodie i rytmy, które zaspokoją najbardziej wyrafinowane gusta” – zapowiadają organizatorzy.

Publiczność usłyszy m.in. 10 tańców polskich na orkiestrę kameralną. To zbiór napisany przez Witolda Lutosławskiego – jednego z najwybitniejszych kompozytorów polskich XX wieku – z przeznaczeniem do wykorzystania przez Polskie Nagrania i fonotekę dziecięcą.

Tego wieczoru zabrzmi również ostatnia część „Włoskiej” Symfonii Feliksa Mendelssohna. To saltarello – średniowieczny włoski taniec ludowy, w dawnych czasach niezwykle popularny w Rzymie w okresie karnawału.

Z włoskiego klimatu czerpał nie tylko Mendelssohn, ale również Nino Rota. W piątek w Filharmonii zaprezentowany zostanie jego taniec „Balli na orkiestrę kameralną”.

Bilety na koncert, który odbędzie się tylko w złotej sali Filharmonii, ROTA | LUTOSŁAWSKI | MENDELSSOHN w cenie 25–55 zł można kupić w kasie Filharmonii i na filharmonia.szczecin.pl.