Za miesiąc powinny zakończyć się prace na ulicy Grota Roweckiego – zapowiada Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. Aktualnie prowadzone są prace wykończeniowe na kładce dla pieszych oraz układana jest warstwa ścieralna na jezdni. To jedne z ostatnich elementów, które pozostały do wykonania.

Rozpoczęta we wrześniu ubiegłego roku przebudowa ul. Grota-Roweckiego na Pogodnie zmierza ku końcowi.

– Gotowa jest infrastruktura podziemna, roboty brukarskie przy budowie chodników i miejsc parkingowych, gotowa jest konstrukcja nośna kładki dla pieszych. Wykonawca przystąpił do układania ostatniej warstwy bitumicznej na całym zakresie inwestycji – wylicza Pieczyńska. – W najbliższym czasie zostaną ukończone prace przy kładce dla pieszych oraz pojawi się oznakowanie poziome i pionowe. Niebawem ustawione będą także wiaty przystankowe, ławki, kosze, barierki zabezpieczające ruch pieszych oraz zostanie wykonane nasadzanie drzew i krzewów – dodaje.  

Inwestycja jest dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych. Jej wykonawcą jest konsorcjum firm: BEN-BRUK Sp. z o.o., BEN-BRUK Benedykt Chłap. Koszt budowy to 7,3 mln zł.

– Przebudowa ulicy Grota-Roweckiego wpłynie na jakość poruszania się w tej okolicy. Zmiany będą zauważalne dla pieszych, pasażerów komunikacji miejskiej, ale także kierowców – zapewnia rzeczniczka ZDiTM.