Już niemal 12 tysięcy osób zostało zaszczepionych w Punkcie Szczepień Powszechnych przy ul. Sowińskiego. Codziennie trafia tam ok. 600 pacjentów. Oprócz szczepionki otrzymują także informacje i porady dotyczące badań profilaktycznych oraz zdrowego stylu życia.

 

Punkt Szczepień Powszechnych przygotowany przez miasto rozpoczął działalność 5 maja. Mieści się on w hali sportowej Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Sowińskiego i jest prowadzony przez specjalistów ze Szczecińskiego Centrum Zdrowia.

Porad udzielają – w ramach zajęć praktycznych – studenci pierwszych lat pielęgniarstwa i położnictwa z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Informują również pacjentów o potencjalnych reakcjach organizmu na szczepienie oraz wspierają w obowiązkach pracowników Punktu.

– To pionierska akcja w naszym mieście. W żadnym innym punkcie szczepień nie mieliśmy takiej inicjatywy. Skorzystają na tym wszyscy: pacjenci, personel i studenci, którzy z etapu teorii przejdą do praktyki – mówi prof. Beata Karakiewicz, dyrektor Szczecińskiego Centrum Zdrowia.

Jak zarejestrować się na szczepienie?

Zgodnie z wytycznymi rządu obowiązuje harmonogram zapisów dla poszczególnych roczników. Osoby, które mogą rejestrować się na szczepienie, maja cztery możliwości zapisu:

– całodobowa i bezpłatna infolinia – nr 989;

– e-rejestracja dostępna na pacjent.gov.pl;

– kontakt z wybranym punktem szczepień;

– SMS o treści „SzczepimySie” pod nr 664 908 556 lub 880 330 330.