Wielkie odliczanie i pokaz fajerwerków to atrakcje, które punktualnie o północy czekały na szczecinian na Jasnych Błoniach. Wcześniej na dużej scenie wystąpiły zespoły Loka i Video oraz didżeje Jazzek i Miqro. Gwiazdą miejskiego sylwestra był C-BooL.

Jak informuje policja, Nowy Rok na Jasnych Błoniach i terenach przyległych postanowiło przywitać 5 tys. osób. Większość z nich przybyła na sam pokaz fajerwerków. Krótko po północy, po uroczyście wzniesionym toaście i złożeniu noworocznych życzeń mieszkańcy rozchodzili się do domów. Sylwestrowa impreza na Jasnych Błoniach zakończyła się po godz. 01:00.

Policjanci oceniają minioną noc jako spokojną i porównywalną do ubiegłorocznego sylwestra. Jedynym incydentem, o którym informuje policja, było wtargnięcie do wydzielonej tuż przy scenie strefy przez ogrodzenie z pominięciem pracowników ochrony.

- Po wytrzeźwieniu mężczyzna ten usłyszy zarzut z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych i w trybie przyspieszonym odpowie za popełniony czyn przed sądem – mówi asp. szt. Irena Kornicz.

 

Po północy policjanci zatrzymali również siedmiu kierowców „na podwójnym gazie”.