Powoli dobiegają końca prace przy budynku powstającym między ul. Panieńską a Rynkiem Warzywnym. Arkona Residence będzie połączeniem trzygwiazdkowego hotelu Ibis Styles Stare Miasto z częścią mieszkalną.

 

To siedmiokondygnacyjny budynek, który odtwarza historyczne linie zabudowy. Na elewację składają się okładziny z kamienia naturalnego, tynki mineralne i elementy uzupełniające z aluminium oraz szkła. Część powierzchni biologicznie czynnej umiejscowiona będzie na dachu.

Hotel Ibis Styles Stare Miasto zajmie południową część nowej zabudowy (od strony Ratusza Staromiejskiego). Główne wejście zaprojektowano od strony ul. Panieńskiej. Wewnątrz zaplanowano 161 pokoi sale konferencyjne, strefę fitness, restaurację, WineBar i podziemny parking na 24 samochody. Tematem przewodnim wystroju będzie sztuka cyrkowa.

Od strony północnej (od Baszty Siedmiu Płaszczy) znajdą się 62 mieszkania. W większości to lokale o powierzchni mniejszej niż 50 m2. Najmniejszy ma 29 m2, a największy 97 m2. Zaplanowano również lokale komercyjne o łącznej powierzchni 322 m2. Do dyspozycji mieszkańców będzie dziedziniec wewnętrzny, zaaranżowany w formie rekreacyjnego ogrodu.

Według informacji szczecińskiej Gazety Wyborczej, mieszkania mają zostać oddane do użytku już w lutym. Data otwarcia hotelu zależy w dużej mierze od obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa.

Inwestorem jest portugalska firma Mota-Engil Real Estate Management Sp. z o. o., we współpracy z AccorHotels Grupa Orbis.

AUTOR ZDJĘCIA: Szymon Pawlik

AUTOR ZDJĘCIA: Szymon Pawlik