Na dawnym moście kolejowym Siekierki – Neurüdnitz powstał taras widokowy nad rozlewiskiem Odry i ścieżka pieszo-rowerowa. W sobotę można było się tam bawić podczas pikniku zorganizowanego z okazji oficjalnego otwarcia.

Z inicjatywy samorządu Województwa Zachodniopomorskiego, który odpowiada również za inwestycję w Siekierkach, dla rowerzystów zorganizowano specjalny pociąg ze Szczecina do Godkowa. Ostatni fragment trzeba było już pokonać na rowerach, a na miejscu docelowym czekały już atrakcje pikniku. Z tą najważniejszą na czele, czyli pięknymi widokami na rozlewisko Odry.

Na dawnym moście kolejowym Siekierki – Neurüdnitz zbudowano ponad 400-metrową ścieżkę pieszo-rowerową z płyt kompozytowych. Na przęsłach powstała platforma widokowa, wokół pojawiły się też ławki, stojaki i pulpity edukacyjne. Wszystko w malowniczej scenerii Doliny Dolnej Odry.

Inwestorem był podlegający marszałkowi Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego. Przebudowę zrealizowano według projektu architektoniczno-budowlanego szczecińskiego biura MXL4 architekci. Wykonawcą była firma INTOP Skarbimierzyce Sp. z o.o.

Na razie przebudowano polską część przeprawy. Inwestycja po niemieckiej stronie mostu ma potrwać do czerwca 2022 r. Wtedy most Siekierki – Neurüdnitz stanie się efektownym i funkcjonalnym łącznikiem między siecią dróg rowerowych po obu stronach granicy.