Trwają prace przy budowie węzła Granitowa, czyli dużego skrzyżowania z wyspą centralną u zbiegu ulic Krygiera i Granitowej w Podjuchach. Na razie utrudnień dla kierowców nie ma.

- Aktualnie prowadzone są roboty związane z odhumusowaniem i wykopami w ciągu ul. Krygiera. Trwa także przebudowa instalacji podziemnych. Budowana jest kanalizacja deszczowa, przebudowywany jest wodociąg. Prace toczą się także przy montażu gazociągu. W minionych dniach wykonywane były ponadto odwierty geotechniczne – informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji.

Pierwsze poważne utrudnienia dla kierowców będą miały miejsce w kwietniu 2020 r., gdy zamknięta zostanie ul. Krygiera. Realizacja inwestycji powinna się zakończyć w listopadzie 2020 r.

Efektem końcowym prac będzie duże skrzyżowania z wyspą centralną z sygnalizacją świetlną. Rozebrany zostanie istniejący, wyłączony z ruchu most drogowy nad Regalicą, a w jego miejscu pojawi się nowa przeprawa. Przebudowane zostaną też fragmenty okolicznych ulic, wraz z całą infrastrukturą.

Koszt tej inwestycji to ponad 104 mln zł. Ze środków unijnych pochodzą 72 mln zł. Wykonawcą jest konsorcjum firm Roverpol sp. z o.o. oraz Rover Infraestructuras S.A., które buduje też węzeł Łękno.