Międzyzdroje zapraszają mieszkańców z regionu do zadbania o swoje zdrowie i wzięcia udziału w Międzyzdrojskiej Lidze Biegowej. Pozostało raptem kilka dni rejestracji, a pierwsze zawody rozpoczną się już w najbliższą niedzielę (10 kwietnia). „Razem będziemy mogli spędzić ten czas na wyznaczonych ścieżkach biegowych, w otoczeniu przyrody i z szumem morza w tle” – zachęca burmistrz nadmorskiego kurortu Mateusz Bobek.

Historia biegowa Międzyzdrojów sięga już blisko 20 lat. Od 19 lat organizowany jest Bieg śniadaniowy, a od 3 lat – Mały Memoriał Ireny Szewińskiej. Jak podkreśla burmistrz Mateusz Bobek, to jednodniowe wydarzenia, dlatego nadmorski kurort proponuje większą aktywność – wspólne bieganie.

– Mamy możliwości organizacyjne i finansowe oraz chęć współpracy liderów środowiska biegowego – mówi włodarz Międzyzdrojów. – To, że międzyzdrojanie kochają aktywność, nie pozostawia wątpliwości. Dodatkowo prężnie działają u nas lekkoatletyczne kluby sportowe jak AL Międzyzdroje i KB Sporting.

Międzyzdrojanie kochają aktywność

– W Międzyzdrojach mieszkają także ambasadorowie biegania, olimpijczyk Bogusław Mamiński oraz Mistrz Polski w biegach długodystansowych Henryk Nogala. Dodatkowo obecnie urzędujący burmistrz bardzo lubi biegać, więc to była naturalna kolej rzeczy, aby utworzyć taką ligę – tłumaczy przyczyny powstania Międzyzdrojskiej Ligi Biegowej inspektor ds. promocji, kultury i turystyki w magistracie Anetta Czyżyk.

To pierwsza edycja Międzyzdrojskiej Ligi Biegowej, która została podzielona na dwie rundy – wiosenną i jesienną. Pierwsza odsłona rozpocznie się już w najbliższą niedzielę, a do pokonania będzie 5,57 kilometrów. Niech nie martwią się te osoby, które nie lubią biegać – rywalizować można także w nordic walking.

Start biegu i nordic walking o godz. 12:00.

Meta i start każdego biegu znajduje się w tym samym miejscu – przy Ośrodku Wczasowym „Stilo” przy ul. Gryfa Pomorskiego 78, gdzie ulokowane zostanie także biuro zawodów. – Trasa jest różnorodna – dodaje Anetta Czyżyk. – Biegniemy lasem oraz wzdłuż wybrzeża nową ścieżką rowerową. Dzięki temu możemy wsłuchać się w szum fal oraz pooddychać morską bryzą.

Na najlepszych czekają nagrody!

Te osoby, które chcą pobiec i przy okazji podziwiać nadmorski krajobraz, powinny się spieszyć – rejestracja trwa tylko do 9 kwietnia, a liczba miejsc jest ograniczona! Organizatorzy planują, że Międzyzdrojska Liga Biegowa zgromadzi łącznie 150 uczestników.

Zasady są proste – wystarczy do 9 kwietnia br. zarejestrować się na stronie www.protiming.pl. Udział w zawodach jest bezpłatny, a na najszybszych biegaczy czekają nagrody!

Rejestracja jest możliwa również w dniu zawodów w biurze zawodów od godz. 10:00.

– Dla wszystkich uczestników przygotowano nagrody, które do ostatniej chwili pozostają niespodzianką. Każda trójka najlepszych zawodników otrzyma dodatkowo medale. Natomiast ci, którzy ukończą całą edycję Międzyzdrojskiej Ligi Biegowej, także zostaną nagrodzeni – zachęca Anetta Czyżyk.