Tuż przed dniem Wszystkich Świętych, 30 października, dowiemy się, czy jest firma zainteresowana budową kaplicy na Cmentarzu Zachodnim przy ulicy Bronowickiej. To już trzeci przetarg Zakładu Usług Komunalnych na realizację tej inwestycji. Poprzednie musiały zostać unieważnione, bo nie zgłosił się żaden potencjalny wykonawca.

Cmentarz Zachodni uruchomiono w 2013 r. Budowę kaplicy rozpoczęto jeszcze wcześniej, ale ze względu na błędy projektowe trzeba było przerwać prace. Powstał wtedy tylko betonowy szkielet.

Teraz przeznaczony do realizacji jest nowy projekt. Zakłada on budowę 200-metrowej sali ceremonii pogrzebowych, sali rozpoznań i ostatniego pożegnania, pomieszczenia prowadzących ceremonię, przedsionka i toalet.

- W budynku zamontowane zostaną: monitoring, alarm oraz centralne nagłośnienie. W oknach znajdą się zaprojektowane witraże. Na elewacji aluminiowy napis w kolorze grafitowym o treści „Kaplica Cmentarza Zachodniego”. Do kaplicy prowadziły będą wytyczone nowe chodniki – informuje Andrzej Kus, rzecznik prasowy miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska.

Kaplica ma powstać w rok.