Bardziej zaawansowane są prace przy budowie edukatorium, ale wiele dzieje się również w budynku basenowym. Szczegóły widać na filmie udostępnionym przez miejską spółkę Fabryka Wody.

 

Film został zrealizowany przez GuruMedia, przy współpracy z generalnym wykonawcą inwestycji, firmą ALSTAL Grupa Budowlana. Zobaczyć na nim można np. stalowe kule zamontowane pod świetlikiem edukatorium, które będą symbolizować cząsteczkę wody. Co jeszcze dzieje się na placu budowy?

– Aktualnie wykonywana jest konstrukcja żelbetowa budynku basenowego. Trwa również montaż niecek basenowych. Pierwsza została zainstalowana niecka basenu sportowego. To 25 metrowy basen, z 6 torami pływackimi oraz podnoszym dnem. Na Edukatorium zamontowana została szklana fasada o powierzchni 455 m2. Wewnątrz budynku prowadzone są prace instalacyjne – informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy Fabryki Wody.

Fabryka Wody powstaje w miejscu dawnej Gontynki. Będzie dużym kompleksem basenowo-edukacyjnym. Cała powierzchnia terenu wynosi 5 hektarów, z czego nieco ponad 17 000 m2 stanowić będzie powierzchnię użytkową. W trzykondygnacyjnym budynku aquaparku znajdzie się m.in. 17 wewnętrznych basenów, największe saunarium w Polsce i 11 zjeżdżalni o łącznej długości pół kilometra. Ofertę sportową w Fabryce Wody uzupełni strefa z kręgielnią, stołami bilardowymi, ścianką wspinaczkową, siłownią oraz kortami do squasha.

W budynku Edukatiorium znajdą się wystawy poświęcone wodzie, jej znaczeniu, roli, występowaniu i wpływie na nasze życie i cywilizację.

Koszt prac budowlanych to ponad 349 mln złotych. Wykonawcą jest konsorcjum firm w składzie: ALSTAL Grupa Budowlana sp. z o.o. sp.k. i ALSTAL Real Estate sp. z o.o.