302 dni – tyle już trwa przebudowa krótkiego odcinka ul. Kwiatowej i wciąż nie wiadomo kiedy się zakończy. Według pierwotnych założeń zmodernizowana ulica miała być gotowa w listopadzie ubiegłego roku.

Wykonawcą prac jest firma Elbud. Za przebudowę ul. Kwiatowej miała otrzymać 3,8 mln zł. 

Największe opóźnienie spowodowały błędy projektowe, które trzeba było korygować. Dlatego termin zakończenia robót przeniesiono najpierw na styczeń 2018 r. Później jednak był on jeszcze przesuwany. Ostatni deadline wyznaczony w porozumieniu z Zarządem Dróg i Transportu Miejskiego upłynął w poniedziałek 16 kwietnia.

"Informujemy, że przebudowa ulicy Kwiatowej na odcinku ul. Ku Słońcu - Okulickiego nie została zakończona w terminie. Od 17 kwietnia wykonawcy naliczane będą kary umowne. Ulica zostanie oddana do użytku po stwierdzeniu zakończenia robót przez Inżyniera Kontraktu” – czytamy w komunikacie rozesłanym do mediów przez ZDiTM.

Projekt przebudowy zakładał modernizację chodników, zjazdów, zatok autobusowych i parkingowych. Brukowane wyniesienia jezdni ma być elementem uspokojenia ruchu. W ciągu ulicy zaprojektowano nowe oświetlenie. Na skrzyżowaniu z ul. Brodnicką będzie małe rondo. Zaplanowano ustawienie nowych elementów małej architektury (wiaty przystankowe, ławki, barierki ochronne, kosze, stojaki rowerowe).

ZOBACZ TEŻ:
Na tydzień wstrzymują ruch na trasie Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju