W związku ze zmniejszeniem się liczby pacjentów zakażonych, a tym samym hospitalizowanych z powodu COVID-19, szpital przy ul. Arkońskiej od kilku tygodni przywraca normalną działalność oddziałów.

 

Obecnie w Szpitalu Wojewódzkim w Szczecinie hospitalizowanych jest 98 pacjentów z COVID-19 (w tym 9 osób na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej). Podczas tzw. „trzeciej fali” liczba osób zakażonych wymagających hospitalizacji przekraczała 400 osób. Ten spadek pozwala na powolne przywracanie placówek do działania w normalnym trybie.

W szpitalu przy ul. Arkońskiej przywrócone zostały łóżka na oddziałach chirurgii, neurochirurgii, kardiologii, neurologii i udarowym, a także na oddziałach internistycznych: gastroenterologii i diabetologii. W większości powrócono do planowanych zabiegów.

W szpitalu przy ul. Sokołowskiego żaden z oddziałów nie jest już przeznaczony dla pacjentów z koronawirusem. Placówka w Zdunowie działa w normalnym trybie.

– Trzeba jednak zaznaczyć, że Szpital Wojewódzki w Szczecinie – pełni funkcję szpitala wielospecjalistycznego dla pacjentów z COVID-19 – a to oznacza, że na części wyżej wymienionych oddziałów specjalistycznych wydzielone zostały miejsca dla pacjentów z COVID-19 – informuje Natalia Cistowska, rzecznik prasowy Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie. – Nasza placówka musi być przygotowana pod względem epidemiologicznym na przyjęcie i leczenie pacjentów zakażonych SARS-COV-2 i mających inne schorzenia np. kardiologiczne, neurologiczne, a także pacjentów wymagających zabiegów chirurgicznych czy ortopedycznych.