Ireneusz Krosny, kabaret Jurki, kabaret K2 i wielu innych, którzy pokażą jak wielki mają dystans do otaczającego ich świata. Od tygodnia trwa sprzedaż biletów i karnetów na tegoroczną edycję SZPAK-a. Kto chce mieć, niech się spieszy, bo rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.

7. edycja Szczecińskiego Przeglądu Autorskich Kabaretów odbędzie się w dniach 21 -24 listopada. Jeszcze miesiąc do imprezy, ale już należy myśleć o tym, by kupić karnet lub bilet.
Trzeba naprawdę się spieszyć, by później nie narzekać... ale o narzekaniu mowy być nie może, bo przecież... więcej dystansu! - mówi Daniel Źródlewski, rzecznik prasowy przeglądu.

W ten sposób dochodzimy do hasła tegorocznej edycji. Więcej dystansu! Nawołują organizatorzy, ale właściwie dystansu do czego? Do kogo?

Dystans! Wciąż mamy go za mało. Za dużo spięć, za dużo frustracji, za dużo złości i zadęcia. Włączmy dystans do siebie, do ludzi, do życia, do polityki, a nawet do pogody! Włączmy dystans do tego co kto do nas i o nas mówi, śmiejmy się z siebie, a inni pozwolą nam śmiać się z nich. Ograniczają nas tylko bariery, które sami wyznaczamy, a mogą być znacznie mniej restrykcyjne. Śmiejąc się i dystansując oswajamy tabu, mniej się stresujemy, organizm wydziela endorfiny i życie staje się prostsze. - wyjaśnia Grzegorz Dolniak, organizator.

 

A teraz do sedna, kogo zobaczymy podczas 7. edycji przeglądu? W tym roku do Szczecina zjadą: najbardziej gibki człowiek kabaretu, czyli Ireneusz Krosny, kabaret Jurki, zielonogórska grupa Słuchajcie, Hofesinka, Kabaret Siedem Raz Jeden – także z Zielonej Góry i kabaret K2. Do tego 10 młodych zespołów, które zawalczą w konkursie. Wystąpią: kabaret Zmarnowany Potencjał, kabaret Dabz, kabaret Inaczej, SMKKPMzO, Marcin Wojciech - kabaret K2, Czołówka Piekła, kabaret 7 minut po, Karol Kopiec, kabaret 44-200, Famous Jim Williams. Wydarzenie zostanie poprowadzone przez równie zabawnych: Grzegorza Dolniaka i Piotra Gumelca.

W programie także Improkombajn, czyli wieczór podczas, którego może się zdarzyć wszystko. Stendapnajt i Open Mic oraz spotkania z artystami. W tym roku fani będą mieli okazję do bliższego poznania kabaretu Jurki i szczecińskiego rysownika - Henryka Sawki.

Bilety i karnety na 7. edycję przeglądu do nabycia za pośrednictwem stron www.biletynakabarety.pl, www.kupbilecik.pl i www.bilety.fm oraz w Teatrze Lalek Pleciuga i Punkt Obsługi Klienta bilety.fm, który mieści się w Zamku Książąt Pomorskich (wejście I). 

 

A tak było rok temu: