W dniach 28.06-1.07.2010 Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie zaprasza do udziału w drugich Szczecińskich Warsztatach Muzyki Rozrywkowej.

Uczestnicy

W warsztatach mogą uczestniczyć osoby powyżej 15 roku życia, które mają podstawowe umiejętności instrumentalne i wokalne: poczucie rytmu, wrażliwość muzyczną, elementarne podstawy harmonii, skal. W ciągu czterodniowych spotkań uczestnicy zdobędą wiadomości teoretyczne i praktyczne, poznają ideologię muzyczną oraz będą mieli możliwość występu na wspólnej scenie z najlepszymi.

Instruktorzy

Warsztaty będą prowadzone w 4 klasach instrumentalnych oraz w klasie wokalnej, a poprowadzą je uznani wykładowcy: Lora Szafran (wokalistka), Marek Napiórkowski (gitarzysta), Piotr Żaczek (basista), Cezary Konrad (perkusista), Bogdan Hołownia (pianista). „Bardzo rzadko się zdarza, aby tak wspaniali muzycy spotkali się w jednym miejscu. Ci ludzie dają nam naprawdę wysoki poziom warsztatów. Osobiście jestem bardzo dumny, iż taka kadra odwiedzi nasz szczeciński ośrodek kultury”- cieszy się Tomasz Lewandowski, pomysłodawca tego przedsięwzięcia.

Program

Program tegorocznych warsztatów skierowany jest w nieco innym kierunku muzycznym i obejmuje: podstawy i doskonalenie technik improwizacji, aranżacji oraz kompozycji, emisji oraz artykulacji głosu, teorię muzyki. „Położymy nacisk na jam-session, aby muzycy jak najwięcej przebywali na scenie i uczyli się kreatywności oraz grania zespołowego”- dodaje Tomasz Lewandowski. Czterodniowe spotkanie zakończy Koncert Finałowy, podczas którego wystąpią uczestnicy oraz wykładowcy. W ramach Koncertu Finałowego odbędzie się również minirecital Lory Szafran.

Następne warsztaty

Ubiegłoroczne Szczecińskie Warsztaty Muzyki Rozrywkowej cieszyły się sporym zainteresowaniem dlatego też, jak zapowiada Tomasz Lewandowski, będą odbywały się cyklicznie: „mamy bardzo zdolną młodzież, którą warto edukować przez najlepszych. Cieszymy się, że nasze warsztaty mogą konkurować z najlepszymi w Polsce”.