Specjalizują się w branży konstrukcji stalowych, ale w związku z pandemią postanowili wesprzeć również służbę zdrowia. We własnej hali produkcyjnej zaprojektowali nowoczesną kapsułę do dezynfekcji.

 

Andrzej Kosar z firmy Weld Systems postanowił wspomóc służbę zdrowia. Wraz z zespołem stworzył z własnych funduszy, we własnej hali produkcyjnej, kapsułę do dezynfekcji DC-X1. Została ona zbudowana na potrzeby obecnej sytuacji w dobie światowej pandemii. Jak przekonuje konstruktor, jest to unikatowe urządzenie w porównaniu z innymi tego typu modelami na świecie, ponieważ zostało wykonane z najwyższej jakości materiałów oraz w pełni zautomatyzowane, z możliwością całodobowego podglądu.

„Kapsuła wraz z dedykowanym płynem służy do dezynfekcji kombinezonów ochronnych z wszystkich obecnych wirusów typu SARS z grupy wirusów grypy. Działa także na bakterie, wirusy, grzyby i spory” – możemy przeczytać na stronie projektu.

Z kapsuły mogą korzystać osoby niedosłyszące oraz niepełnosprawne, w tym na wózkach inwalidzkich, a dezynfekcja kierunkowa 360 stopni wraz z pełną neutralizacją czynników szkodliwych zapewnia najwyższy standard bezpieczeństwa.

Dodatkowo został stworzony spot, w którym wzięli udział Michał Materla oraz aktor Teatru Współczesnego, Michał Lewandowski. Tak jak sportowiec walczy na ringu, tak maszyna DC-X1 ma za zadanie wspomóc wszystkich walczących z wirusami.