To ciekawa szczecińska inicjatywa! Szczepan Atroszko swym komiksem chce zwrócić uwagę na takie problemy jak badania na zwierzętach, przemoc wobec nich i degradacja środowiska poprzez zaśmiecanie lasu. Żeby go wydać, potrzebuje jednak finansowej pomocy, którą można przekazać poprzez znaną platformę crowdfundingową.

"Lis pospolity, czyli z zaśmieconego lasu bajki nie dla dzieci" to historia opowiedziana w sposób humorystyczny, ale z dramatycznymi akcentami. Poświęcona jest bowiem walce zwierząt o przeżycie, w coraz bardziej nieprzyjaznym otoczeniu.

To komiks wykorzystujący nietypowe rozwiązania techniczne. Zwierzęta - bohaterowie komunikują się obrazami, dzięki czemu jest on zrozumiały dla każdego, bez względu na język, którego używa na co dzień.

Celem zbiórki prowadzonej na wspieram.to jest wydrukowanie narysowanego już komiksu w nakładzie 300 egzemplarzy (w twardej oprawie). Dla darczyńców przewidziano nagrody, m.in.: torby, kubki i indywidualne rysografy w komiksie, wykonane przez Szczepana Atroszko, który dotychczas stworzył m.in. takie komiksy jak „Welka gra”, „Pół-Jankes, czyli Tadeusz Kościuszko w Ameryce”. Jest też współautorem antologii „Bostońskie małżeństwa”.

Więcej szczegółów na temat możliwości wsparcia projektu tutaj: https://wspieram.to/lis-pospolity