Uwielbiany przez mieszkańców Jarmark Bożonarodzeniowy również w tym roku zagości na szczecińskich ulicach. Już na początku grudnia świątecznymi stoiskami zapełnią się Aleja Kwiatowa, pl. Lotników, pl. Adamowicza i po raz pierwszy Deptak Bogusława.

 

Tegoroczny miejski jarmark bożonarodzeniowy potrwa prawie trzy tygodnie. Wydarzenie zaplanowano w dniach 3 – 22 grudnia.

Stragany wypełnione świątecznymi smakołykami i dekoracjami wypełnią tradycyjnie już trzy miejskie place – pl. Lotników, pl. Adamowicza oraz Aleję Kwiatową. Poza tymi trzema miejscami w grudniowe weekendy Jarmark – po raz pierwszy – ma gościć również na Deptaku Bogusława. Więcej szczegółów, co planowane jest w tej lokalizacji, mamy poznać wkrótce.

Wiadomo, że na szczecińskim jarmarku nie zabraknie przede wszystkim lokalnych przedsiębiorców prezentujących swoje produkty w przystrojonych świątecznie drewnianych domkach. Odwiedzający będą mogli zrobić przedświąteczne zakupy, skosztować smacznych, regionalnych produktów, znaleźć wymarzony prezent pod choinkę czy też napić się ciepłej czekolady bądź grzanego wina. Jak co roku na szczecinian będą też czekać piękne ozdoby, świąteczne piosenki rozbrzmiewające z radiowęzła, karuzela wenecka, choinki oraz spotkania ze Świętym Mikołajem.